Anasayfa / Biyografi

Biyografi

Biyografi-1

10.3.1959/Şavşat Meydancık Beldesi (İmerhev) doğumlu olan Dr. İsrafil Kışla, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler alanında yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.
Türkiye’nin ilk sivil toplum kuruluşlarından olan, 1951 yılında kurulan ve kamu yararına faaliyet yapan İlim Yayma Cemiyeti’nde 1980-1988 yılları arasında Muhasebe Müdürlüğü, 1988-2010 yılları arasında ise Genel Müdür olarak görev yaptı. Genel müdürlüğü süresince, İlim Yayma Cemiyeti’ne bağlı 105 şube, 51 üniversite öğrenci yurdu ve 19 ortaöğrenim öğrenci yurdu kurulup hizmet sunmasında, onbinlerce öğrenciye burs verilmesinde önemli katkılar sundu. Genel müdürlük görevinden 2010 yılında ayrılarak, İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulunda, Stratejik Planlama ve Kaynak Geliştirmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

İstanbul Artvinliler Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Ayrıca İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Mütevelli Heyeti Üyesi), Beyoğlu Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı, Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD), Yönetim Kurulu Üyeliği, Tüm İlahiyat Fakülteleri ve Yüksek İslam Enstitüleri Derneği (TİYEMDER) Kuruculuğu ve Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) Genel Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. 52 yaşında olan İsrafil Kışla İngilizce ve Arapça bilmektedir. Dr. İsrafil Kışla beş çocuk babasıdır.

Biyografi-2

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimler sonucunda AK Parti 24. dönem Artvin Milletvekili olarak parlamentoda Artvin’i temsil etmek üzere seçilmiştir.