Anasayfa / Borçka Yatırımlar / Borçka İmam Hatip Lisesi Protokolü İmzalandı

Borçka İmam Hatip Lisesi Protokolü İmzalandı

Borcka_Imam_Hatip_Lisesi_Imza_Toreni

Artvinli hayırsever Fehmi ve Halil Bakır kardeşler tarafından “Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası” kapsamında Borçka ilçesine yaptırılacak olan 14 derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin protokolü imzalandı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokol, Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz ile okulu yaptıracak olan hayırsever Fehmi ve Halil kardeşler arasında imzalandı.

İmzaların ardından eğitime verdikleri katkıdan dolayı hayırsever kardeşleri tebrik eden Vali Cirit, “Birçok açıdan Artvin’in şanslılığı tartışılabilir ama görevde bulunduğum yaklaşık bir ay içersinde şunu gördüm: Artvin aslında çok şanslı bir kentimiz. Artvin kendi küçük fakat Türkiye’yi yöneten bir ilimiz. Bürokrasisinden ekonomisine kadar, siyasetinden çeşitli alanlara kadar her alanda başarıyla faaliyet gösteren Artvinlileri görüyoruz. Belki coğrafi şartlar insanların çalışmasını ve mücadeleci olmalarını sağlamış olabilir ama biz buradan Artvin’in insani olarak büyük bir başarıya aç olduğunu görüyoruz. Arzu ettikleri takdirde de çok başarılı olduklarını, bu iş adamlarımız dolaylısıyla daha çok görme fırsatı buluyoruz. İstanbul’u Artvinli yönetiyor, birçok Bakanlıkta Artvinli var, bürokrasinin önemli bir kesiminde Artvinli arkadaşımız görev yapıyor. Dolayısıyla Artvin’de görev yapan bir bürokrat olarak da bizleri bu başarıya eşdeğer bir çalışma içerisinde olmamızı zorunlu kılan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bizde daha çok çalışmamız gerektiğini her gün bir kez daha görüyoruz.” dedi.

Eğitimin önemine dikkat çeken ve eğitim alanındaki her başarının yetersiz başarı olduğunu belirten Vali Cirit, “Eğitim tabi ki çok önemli, eğitim alanındaki her başarı yetersiz bir başarıdır. Her gün kendimizi aşmamız gereken bir süreç yaşıyoruz. Çünkü dünya hızlı değişiyor, Türkiye çok hızlı değişiyor. Bu değişim süreci içerisinde İlimizde eğitim ve öğretim alanlarında daha başarılı olmak istiyoruz. Eğitim alanında sorunlarımız olabilir ama bunu hep birlikte çok çalışarak çözebiliriz. Eğitimde nitelik yükselmeli ama nicelikte iyi olmalıdır. Eğitimde fiziki altyapıyı Bakanlığımız kanalıyla yürütmekteyiz ” dedi.

Artvinli olup ta dışarıda yaşayan Artvinlilerin, kentin eğitimine katkı sunmak amacıyla yatırım yapmalarını isteyen Vali Cirit, “Artvinli olup da dışarıda yaşayan kardeşlerimizin memleketlerine yatırım yapmalarını arzu ediyoruz. İşte bugün protokolünü imzalayacağımız Borçka Anadolu İmam Hatip Lisesi okulunu memleketlerine eğitim alanında yatırım yapmak için gelen Borçkalı hayırsever Fehmi ve Halil Bakır adlı işadamlarımız yaptırıyorlar. Kendilerine Artvin’e borçlu hissediyorlar.

Borçka ilçemize birazdan imzalayacağımız protokol ile bir eğitim kurumunu bağışlayacak olan Fehmi ve Halil Bakır kardeşlere, Artvinli hemşerilerimize devletimiz adına gönülden teşekkürlerimi iletiyorum. İş yaşamlarında başarılar diliyorum. Ben Artvinlilerin kadirşinas olduğunu bu vesileyle bir kez daha görmüş oldum.” diye konuştu.

Protokolde hazır bulunan AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ise hayırsever kardeşlerin Artvin’e kazandıracakları eğitim yatırımından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Doğrusu bugün bizim için güzel bir gün. Borçka’ya yeni bir okul kazandırılıyor. Hayır sahiplerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bizim için eğitim çok çok önemli. Ülkemizin de olduğu gibi İlimizin en büyük sermayesi genç nüfusumuz ve öğrencilerimizdir. Öğrencilerimizi ne kadar iyi, donanımlı yetiştirebilirsek bu ülkeyi o kadar daha kalkındırmış oluruz. Bu gençliğimize ne kadar hizmet edersek, o kadar geleceğimize yatırım yapmış oluruz. O bakımdan biz bu eğitim yatırımlarını çok çok önemsiyoruz ve belli bir sorumluluk aldığım günden bugüne kadar ildeki eğitim kurumlarına yönelik gerçekten elimizden geleni yapma gayreti içinde olduk. Fiziki mekanları modernleştirme, en azındın öğrencilerimizi kolej ortamında eğitim görsün diye her yaz döneminde ciddi bir bakım ve onarımları gerçekleştiriliyor. Bir kez daha hayırsever işadamlarımıza teşekkür ediyorum. İlimize ve ülkemize hayırlı osun.” diye konuştu.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz ise:“İlimize yeni kazandırdığımız Borçka İmam Hatip Lisesi özellikle sayın milletvekilimiz büyük gayretleriyle ve destekleriyle hayırseverlerimiz tarafından yapılacak. Bu yıl inşallah 2013-2014 eğitim öğretim yılının sonuna yetişecek şekilde hazırlanan bu protokolü gerçekleştireceğiz.

Son 10 yıl içerisinde ilimizde hayırseverler tarafından yapılan okullarımızdan size bahsetmek istiyorum. Arhavi’de Hüseyin Gürkan Lisesi, Merkezde Ayşe Özyeğin Ortaöğretim Kız Öğrenci yurdu, şuanda Sarıgöl Mehmet Akif YİBO, Kadir Topbaş tarafından spor salonu yaptırılıyor,Arhavi’de halk eğitim merkezi hizmet binası arsa bağışı Hopa’da Kemalpaşa İlköğretim Okulu İçin Arsa Bağışı, Ardanuç’ta 100 kişilik öğrenci yurdu, merkezde yine orta öğretim kız öğrenci yurdu. Hopa’da Nuru Vatan Anadolu Lisesi, Son 3 yıl içerisinde ise Şavşat’ta Atatürk ilköğretim okuluna 4 derslikli ek bina, merkezde anaokulu, Arhavi’de 100 öğrencilik öğrenci yurdu, Hopa’da yine 100 Öğrencilik Öğrenci yurdu, Murgul’da protokolünü imzaladığımız eğitim yatırımları.

Murgul İmam Hatip Lisesi merkezde Doğuş Grubu tarafından yapılan Anadolu Kız Meslek Lisesi ve BİM A.ş tarafından büyük desteklerini esirgemeyen sayın vekilimizin büyük gayretleriyle olan yatırımlardır. Borçka İmam hatip lisesinin protokolünü gerçekleştiriyoruz, Şavşat İmam Hatip Lisesinde Sayın Cumhurbaşkanımız geldiğinde protokolünü gerçekleştirmiştik. Son 3 yılda dikkat ederseniz katlayarak devam eden yatırım programı var bu programların arkasında sayın vekilimiz ve Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışla beye ben özellikle teşekkür ediyorum. Hayırseverlerimizde ayrıca katkılarından dolayı teşekkür ediyorum”.

Konuşmaların ardından Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz ile hayırsever işadamları Fehmi ve Halil Bakır Borçka Anadolu İmam Hatip Lisesi Protokolü imzalandı.

Okuyabileceğiniz Diğer Haber

Milletvekili Kışla Murgul’da Muhtarla Bir Araya Geldi

Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın her yıl düzenli olarak yaptığı ilçelerde ki köy muhtarları ile …