Dr. İsrafil Kışla http://www.israfilkisla.com.tr AK Parti Artvin Milletvekili Sat, 17 Feb 2018 11:11:46 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.9 Borçka Yeni Devlet Hastanesi Çok Yakında Hizmet Vermeye Başlayacak http://www.israfilkisla.com.tr/genel/borcka-yeni-devlet-hastanesi-cok-yakinda-hizmet-vermeye-baslayacak.html Sat, 17 Feb 2018 10:50:38 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=17946 Borçka Devlet Hastanesi Çok Yakında Hizmet Vermeye Başlayacak

Artvin Merkez de ki programlarını tamamlayan Milletvekili Kışla beraberinde Ak Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, Borçka Ak Parti İlçe başkanı Şükrü Ertürk ve Teşkilat mensupları ile kaba inşaatı tamamlanan ve tefrişat çalışmalarına başlanan Borçka Devlet Hastanesini ziyaret eden Kışla ‘ya Borçka Devlet Hastanesi Başhekimi de eşlik ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Son derece modern bir hizmet binası yaptıklarını ifade eden Milletvekili Kışla Borçka’nın yeni devlet hastanesi konusunda biraz beklediğini ama beklenildiğine değinilen bir Hastahaneye de kavuşacağını ifade etti.

Daha sonra mevcut hastahane binasına geçen Kışla burada tedavi gören hastaları ayak üstüde olsa ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.

 

Devlet Hastanesinin ziyaretinin ardından Milletvekili Kışla Hopa’ya geçti.

]]>
Milletvekili Kışla Artvin’de http://www.israfilkisla.com.tr/genel/milletvekili-kisla-artvinde.html Sat, 17 Feb 2018 10:32:26 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=17877 Milletvekili Kışla Artvin’de

Meclis çalışmalarına verilen arada soluğu memleketi Artvin de aldı.

Perşembe akşamı Meclis genel kurulu çalışmaları sonlanır sonlanmaz uçakla Trabzon’a gelen Kışla buradan da karayolu ile memleketi Artvin e geldi.

Karayolları Genel Müdürü ile Görüştü.

Bir dizi programları sebebiyle Artvin’e gelen Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal,

Karayolları Trabzon Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş, Karayolları Erzurum Müdürü Enver Şerif Bağ, DSİ Bölge Müdürü ve daire başkanları ile beraber Artvin de devam eden çalışmalar hakkında ve yapımı planlanan yatırımlarla ilgili bir toplantı yaptı.

İhalesi gerçekleştirilen 12 km Borçka Murgul Karayolu ve açılışına sayılı günler kalan Cankurtaran tüneli başta olmak üzere birçok ulaşım projesi toplantıda masaya yatırılarak son durum değerlendirmeleri yapıldı.

Artvin’e Hatila tarafından yapılacak olan yeni çevre yolu, Sahara Tüneli projesi, tünel yapımı çalışmaları başlayan Ardanuç Olur yolu, Kışla’nın Artvin’e müjdesi olan ve proje ihalesi yapılan Varyant tüneli başta olmak üzere birçok konuyu ilgilileri ile tek tek görüştü.

Özellikle Cankurtaran tünelinden geçişlerinde son çalışmaların bitmesiyle beraber bir an önce başlamasını beklediğini belirtti.

Çoruh Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Peker e Hayırlı Olsun Ziyareti

DSİ bölge müdürlüğündeki toplantıdan sonra Çoruh Üniversitesine geçen kışla burada üniversite rektörü Fahrettin Tilki e üniversitede açılması yönünde çalışmalar yapılan bölümler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Ayrıca Projesi tamamlanan Botanik Bahçesi projesi ve kurulması planlanan Çoruh Üniversitesi Vakfı ile ilgili gelinen aşama değerlendirildi.

Üniversite Genel Sekreteri Mehmet Peker i de makamında ziyaret eden Kışla genel sekretere yeni görevinde başarılar dileyerek özellikle Ankara’da daire başkanlığı yaptığı süreçte edindiği tecrübelerinden Artvin’de faydalanmak istediklerini belirtti.

 

Cuma Namazını Artvin Merkez Camisinde Kıldı

Cuma namazını Merkez Camisinde kılan kışla namaz çıkışında vatandaşlarla hasbihal etti.

Namaz sonrası Artvin Valisi Mehmet Doğanay’ı ziyaret eden Kışla Artvin Merkez deki programlarını tamamlayarak Borçka ya hareket etti.

]]>
Milletvekili Kışla’dan Murgul Halkına Bir Haftada İkinci Müjde http://www.israfilkisla.com.tr/genel/milletvekili-kisladan-murgul-halkina-bir-haftada-ikinci-mujde.html Thu, 08 Feb 2018 14:51:19 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=17801 Milletvekili Kışla’dan Murgul Halkına Bir Haftada İkinci Müjde

Geçtiğimiz hafta Uzun süredir Murgul halkının beklemiş olduğu Borçka tünel çıkışından Murgul işçi mahallesi girişine kadar olan Murgul yolunun ihalesi yapıldığının duyurusunu Murgul halkı ile paylaşan Milletvekili Kışla, Murgul Bakır Fabrikasında çalışan işçi işveren anlaşmazlığı nedeniyle kapatılan işletme ile ilgili bir müjdeyi de bu hafta meclisten Murgul halkına duyurdu.

İşletme ile ilgili sorunlar ortaya çıktıktan sonra Murgul Belediye Başkanı ve Murgul Ak Parti İlçe Başkanı ile beraber Ankara’ya gelerek Milletvekili Kışla ile bir görüşme yaptılar. Konunun çözümü için Milletvekili Kışla ile beraber ilk olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret ettiler.

Daha sonra Milletvekili İsrafil Kışla konuyu bizzat Başbakanımıza kadar taşıyarak iki defa da Enerji Bakanı ile görüşerek sorunun çözümüne yönelik girişimlerde bulundu.

Meclis Genel Kurulunda Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekilinin konuyu gündeme taşımasından sonra söz alan Milletvekili Kışla; “ Murgul’da işçilerin işi bırakması sonucu işverenin de fabrikayı kapatması gibi bir durumla karşı karşıyayız. Doğrusu biz bir an önce iş barışının sağlanması yönünde konu bize intikal ettikten sonra konuyu başbakanımıza, iki kere çalışma bakanımıza, iki kere Enerji bakanına ve defalarca da şirket yetkilileriyle de görüşmeler yaptım. Ve en kısa zamanda tekrar fabrika açılıp işçiler işlerine başlayacaklar. Bu müjdeyi de buradan vermek istiyorum.” İfadeleriyle Murgul halkına müjdeyi verdi.

Daha sonra bu konuşmasını da sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşan Kışla, mesajında, “Murgul halkımız ve Artvin için son derece önemli olan Murgul Bakır işletme tesisinin, işçi işveren uyuşmazlığı sonucu kapanma noktasında gelmesi bizi son derece üzmüştür.

 

Bunun üzerine yapmış olduğumuz girişimler sonucu gerek bizzat Başbakanımız ve Bakanlarımızın da devreye girmeleri ve şirket yetkilileri ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda ilgili firmanın faaliyetleri durdurulan işletmenin yeniden açılması ve işçi alımlarına yakında başlayacaklarına yönelik karar almış olması bizleri mutlu etmiştir.

 

Bu süreçte problemin çözümünde destek olan Konuyu başbakanımıza kadar taşıyan il başkanım Erkan Balta ya, Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’a Enerji Bakanımız sayın Berat Albayrak’a, Çalışma Bakanımız sayın Julide Sarıeroğluna, hemşehrimiz sayın Faruk Çelik bakanımıza ve şirket sahiplerine Murgul halkı adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kışla’nın bir hafta içerisinde Murgul halkına yapmış olduğu ikinci müjdesi ise Murgul halkı tarafından büyük bir coşku ile karşılandı

]]>
Milletvekili Kışla Borçka’da Muhtarlar İle Bir Araya Gelerek Sorunlarını Dinledi http://www.israfilkisla.com.tr/genel/milletvekili-kisla-borckada-muhtarlar-ile-bir-araya-gelerek-sorunlarini-dinledi.html Tue, 06 Feb 2018 18:02:03 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=17700 Borçka Kaymamlığı ile Belediyenin organize ettiği seçilmişler istişaresi Belediye Kafeteryasında muhtarlar ile bir araya geldi.

Borçka Belediye Kafeteryasında gerçekleşen etkinliğe Kaymakam Hasan Meşeli, Belediye Başkanı Aslan Atan ve Meclis Üyeleri, AK Parti Artvin Millet Vekili İsrafil Kışla, İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, İl Meclis üyesi Muhammet Çakmak, Özel İdare Müdürü Mehmet Yerebakan, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Veysel Ertürk ile 33 Köyün muhtarların tamamı katıldı.

İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, ‘ün açılış konuşmasının ardından söz alan Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, tüm mahallelerin sorunlarını ve sıkıntılarını muhtarlar ile birlikte çözmeye çalıştıklarını belirterek, “Olağan üstü bir durum olsa ilk sizlerle birlikte ulaşıyoruz. Tabi muhtarlarımız temsili yet açısından ilk temsil noktası. Seçilerek göreve gelen arkadaşlarımız. Bizler yerel yönetimler olarak muhtarlarımızla birlikte iş yaparak, bölgemizin, ilçemizin, mahallemizin sorunlarına birlikte çözüm buluyoruz” dedi. Muhtarların halk ile belediyeler arasında önemli bir köprü görevi kurduğunu da dile getiren Atan, “Her şeyden önce ülkemizin birliği, beraberliği, büyümesi bizim içi çok önemli. İlçemize 45 ay içinde Merkezi Hükümetimizin Desteği ve Yerel Yönetime vekilimizin katkıları neler diye Belediye Bünyesinde bir sunum hazırlattık ve ilçede 62 ye yakın proje gerçekleşmiş ilçede. Bunlar elle tutulur ciddi projelerdir. Özellikle Belediyemizin borçlanması ile yapılan yatırımların 53 Milyon lira Merkezi Hükümetimizin desteğini katarsak bu rakam 160 Milyon liraya ulaşıyor. Borçka tarihinde görülmemiş bir rakam, biz bir memur ve bürokrat olarak hizmet etmeye çalıştım. Eskiden 15 yılda bir okul yapılırdı.5 yıla planlanır 10 yıl yapmamı devam eder birden fazla yüklenici değişir ve işler yarım kalırdı, manzara buydu.

İşlerimizi yürütebilmemiz için Merkezi Hükümetimize destek istediğimde projeyi sordular ve alt yapı ve içme suyu ve arıtma tesis için hazırlamış olduğumuz projeyi sunduk. Yapılan inceleme sonrası bize destek veremeyecekleri beyan edildi çünkü bu destek bizden önce alınmış ve görsellik olarak birkaç yer kazınmış ve alt yapı tamamlanmış gösterilmiş. Biz yeni ödenek için YGK kararı ile Bakanlıktan 400 belediye arasından bir tek Borçka için vekilimizin desteği karar çıkartırdık ve hibeden yaralandık. Vekilimizin sayesinde tıkandığımız hiçbir mevzu yoktur. Ben inanıyorum ki elle tutulur ciddi manada bir eksikliğimizin olmadığını görmekteyim, vurgusu ile hizmetleri bir bir sıraladı Borçka’nın geleceğine yönelik her türlü planlamayı ekip olarak yaptıklarının da altını çizen Atan, “İlçe belediyelerimizle, muhtarlarımızla Borçka’mızı daha iyi yerlere taşımak için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz sözlerine yanıt olarak Muhtarlar alkışları ile destek verdi.

Kaymakam Hasan Meşeli ise, Vekilin be Belediyenin Çalışmalarını ilçeye atanmamın kısa süre olsa bile ne kadar hızlı ve planlı yürütüldüğünü görmekteyim. Ben tarafsız bir bürokrat olarak Vekilimize ilçeye katkılarından dolayı bir onurluk sunmak istiyorum diyerek plaketini sundu.

Öte yandan Muhtarlar adına da yine vekil Kışla ‘ya plaket sundu.

Programda son olarak söz alan AK Parti Artvin Millet Vekili İsrafil Kışla, Tarihin en önemli kurumlarından birisinin de muhtarlık kurumu olduğunu kaydederek, “Öyle bir noktadadır ki muhtar, bir tarafından toplumun en küçük birimi, mahalle ya da köy, oradaki insanımızın vatandaşımızın en yakınında, onların seçtiği bir insan olarak bütün sistemi organize etmesi beklenen, en uçtaki vatandaşına en kolay ulaşan bir birim adıdır muhtarlık” ifadelerine yer verdi. Vekil Kışla, Borçka Belediyesinin de hizmetlerinden memnu olduğunu belirterek tüm çalışanları tebrik etti. Kışla İlçede yapılan yatırımların ve takibi noktasında önemsediğini vurgularken sözü daha çok muhtarlara verdi.

33 Köy Muhtarların katılımıyla gerçekleşen toplantıda her muhtara ayrı ayrı söz hakkı vererek dinledi ve not aldı. Muhtarlar yapılan hizmetler için teşekkürlerini iletti.

Haber: Ziya Akyıldız

Borçka

]]>
AK Parti İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi Yapıldı.Ali İhsan Başar AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Seçildi http://www.israfilkisla.com.tr/genel/ak-parti-il-genclik-kollari-5-olagan-kongresi-yapildi-ali-ihsan-basar-ak-parti-il-genclik-kollari-baskani-secildi.html Mon, 05 Feb 2018 18:41:06 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=17703 AK Parti İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi Yapıldı. Ali İhsan Başar AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Seçildi

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezindeki İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’ne, AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve eşi Hacer Kocatepe, AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, AK Parti merkez İlçe Başkanı Av. Şenol Alparslan, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güneri Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı AR-GE Başkanı Gökhan Oruç Önalan ve partililer katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başlayan kongrede, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı sine vizyonda gösterildi. Başbakan Binali Yıldırımın mesajı okunduktan sonra protokol konuşmalarını yaptı.

Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta ve Ak Parti İl gençlik Kolları, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Coşkun’a bugüne kadar ki çalışmalarından ötürü plaket ve hediye verdiler. Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Coşkun ve Ak parti İl Gençlik Kolları adayı Ali İhsan Başar’ın yaptığı seçim müziği dinletisinden sonra oylamaya geçildi.

İlçe Kongrelerini gerçekleştirerek kan tazeleyen AK Parti Gençlik Kolları İl Kongresinde de yapılan oylama sonucunda Ali İhsan Başar 212 oyla Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı seçildi.

Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın gençliğin kıymetini ve ne anlama geldiğini bildiğini ve gençliğinin teşkilat faaliyetlerinde geçtiğini siyasetin de her kademesinden yer almış olduğunu belirtilerek Teşkilatlanmada yer alanların ikinci bir üniversiteyi bitirmişçesine birikim ve donanım kazandıracağını vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti:

“6 yıldır gençlik kolları başkanlığı yapmış olan Burak kardeşime ve gençlik kollarına emeği geçmiş herkese teşekkür ediyorum. Gençliğin kıymetini bilen bir bir cumhurbaşkanımız var. Siyasetin her kademesinde bulunmuş ve gençliği tamamen teşkilat faaliyetleriyle geçmiş bir liderimiz büyüğümüz olan Recep Tayip Erdoğan gençliğin ne anlama geldiğini çok iyi biliyor. Sizleri bir yerlere taşıyacak bu eğitiminiz yanında bu teşkilat faaliyetleriniz belki size ikinci bir üniversiteyi bitirmişçesine birikim donanım kazandıracaktır bu çok çok önemlidir. Sadece okuldaki başarısıyla beraber toplumda bir sorumluluk üstlenmiş bir misyon sahibi olan insanlar yarın söz sahibi oluyorlar onun için teşkilattaki çalışmaları angarya işler gibi görmeyin gerçekten çok önemli işler yapıyorsunuz. Bu yaptıklarınız size sosyal kültürel çok şey kazandıracaktır.

Gençliği anlamak gençliğin baktığı yerden bakmak farklı bir şey bizim gibi olsun diye beklersek kaybederiz bizim bir gencimize etkimizden ziyade gençlerin birbirine etkisi daha fazladır. Bu partiyi büyüteceksek gençleri kazanarak büyüteceğiz onun için sizlere çok iş düşüyor. Arkadaşlar yarını siz şekillendireceksiniz. Küresel güç olma noktasında hızlı bir şekilde mücadelenin kavganın içindeyiz. O Süper küresel oyuncular bizi birinci ligde görmek istemiyorlar. Bizde BM’de 128 ülke bizimle beraber bu ne demek Türkiye’nin gücü ve etkinliği gelecekte söz sahibi lider ülke olacağı anlamına geliyor. O gün yönetimde de siz gençler olacaksınız yarın dünyaya hitap edecek siyaset yapacaksınız. Kutsal bir davanın neferleriyiz Allah hepimizin bu davaya ömrümüzün sonuna kadar hizmet etmeyi nasip eylesin. Yeni görev alacak kardeşlerimize de başarılar diliyorum bundan önceki görev almış arkadaşlarımıza başta Burak kardeşimiz olmak üzere teşekkür ediyorum.”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, gençlerin dinamizmi ve kendilerinin tecrübelerinin harmanlamasıyla başarının yakalanacağını vurgulayarak şunları ifade etti:

“Geleceğimizle ilgili Artvin’in geleceği ile ilgili milletin geleceği ile ümmetin geleceği ile ilgili bir bayrak değişimini birlikte yapmak bizim için bir onur. Ben şunu söylüyorum gençler umudumuzsunuz bir gün içinizden birileri cumhurbaşkanı, başbakan Artvin’de Belediye Başkanı olacaksınız ama şanslısınız ilk olmayacaksınız aslında biraz daha örnek aldınız ağabeyleriniz birlikte yetişmiş olmak bir avantaj ama şöyle de bir dezavantaj var iktidarda gençlik kolları başkanı olmak kolay değil. Bu kardeşiniz muhalefette çok güzel gençlik kollarında görev yaptı. Bayrak asmayan bir adamdan gençlik kolları üyesi de olmaz mensubu da olmaz. Heyecanımızı nasıl sokağa yansıtacağız eylemlerimizle gençlik kollarının biz ağabeylerinden farkı olmalı sizin dinamizminiz bizim tecrübemiz başarıyı yakalayacak kardeşlerim.

İmkânınız Ne Kadar Artarsa Çalışmanızda O Kadar Azalır

İmkânınız ne kadar artarsa çalışmanız da o kadar azalır imkânı buldukça tembelleştik. Kardeşlerimiz Artvin bu alanda diğer illere göre biraz şanslı hala karşımızda dişli bir muhalefet var daha iyi çalışmalıyız. Araziye çıktığımız kadar çalıştığımız kadar başarılı oluruz. Kardeşlerim gerçekten bize göre daha şanslısınız biz 28 Şubat sürecinde öyle aslanlar gibi kükreyip ezanlarla selalarla üzerimize gelen darbeyi püskürtmemiştik ama şimdi bir reisimiz var onun bir mesajı ile yüzbinlerce milyonlarca sokağa indi. Siz gençler sokakların süsüydünüz bizim arkamızdaki en büyük güvenceydiniz yetti mi yetmedi bakın şimdi uluslararası bir operasyon yapan yıllar önce hileyle bırakmak zorunda kaldığımız ki bıraktığımız sadece toprak değil ümmetin huzuruydu ümmetin kanıydı geleceğiydi şimdi yeniden sahip olan ülkenin heyecanını yaşayan gençlersiniz. Tarih bugünleri yazdığında torunlarınız çocuklarınız bizleri bu kahramanlık destanının şahitleri yazacak. Onun için gençler heyecanlanmamak için bir sebep yok heyecanlanmıyorsanız kalbinizi yoklayın ben 50 yaşındayım televizyon izlerken hop oturuyor hop kalkıyorum reis ne dedi ne oldu ne bitiyor ben bu yaşta heyecanlanıyorsam sizin yatmamanız gerekiyor.

Artvin’de Bu Yaz Her Hafta Gençlik Aktivitesi Olacak

Allah’ın izniyle Artvin’imizde bu yaz her hafta bir gençlik aktivitesi olacak artık bir bahaneniz olmayacak imkânınız var. Bilgi evini açıyoruz gençlik kültür sanat merkezimiz hazır. Organizasyonlar gençlere yönelik siz varsanız biz dünden varız.

Burak kardeşime teşekkür ediyorum geldiğimiz günden beri canla başla ekibindeki herkesten daha çok heyecanlanıyordu. Bende tamam Burak sen heyecanlısın da ekibinde heyecanladır diyordum. Şimdi Ali İhsan kardeşim seçilecek Burak kardeşimden aldığı bayrağı daha da yukarıya taşıyacağını biliyorum.  Güzel hizmetler yaptık Allah razı olsun kardeşlerim. Sizlerin gayretleri ile Artvin Belediyesinde bir başarı elde edildiyse bu başarıda sizlerin gayretleri üstüne koyarak devam edecektir.  Rabbim yaptığınız güzel hizmetleri ahirette de karşınıza çıkarısın. Yeni görev alacak arkadaşlarıma hep birlikte rabbim yar ve yardımcınız olsun kızıl elmaya doğru bir adım daha ilerliyoruz.”

 

AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, bir toplumun gelişiminin ilerleyişinin dinamosunun gençler olduğunu belirerek sözlerine şöyle devam etti;

Bugün birlikte bir nöbet değişimi yaşayacağız Artvin Ak Parti Gençlik kolları kurucu başkanı Mehmet kardeşimiz aramızda 2001 yılında bu parti gençlik kollarını oluştururken 15-20 kişi oluşturmada bile zorlanıyordu ben biliyorum bu gün çok şükür ilçelerimizden yüzlerce arkadaşımız burada. Bir toplumun gelişiminin ilerleyişinin dinamosu olarak gençliği görürüm dünyadaki bütün büyük sosyal değişimlerde reformda itici güç gençlik olmuştur. Toplum adına devlet adına bir iddia sahibi iseniz bir fikir bir misyon varsa eğer gençler bunu sahiplendiyse o başarılı olur yoksa fikir üzerinde ne kadar haklı olsanız da arkanızda gençler yoksa başarılı olamazsınız.

Gençlere İnanan Bir Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Var

Bunu herhalde hepimizden daha iyi kavrayan farkında olan Cumhurbaşkanımız ve Genel başkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan zaman zaman gençlerimize bu kadarda fazla dedirtecek beklenenin çok üzerinden imkânlar yetkiler verdi. Bu ne demek oluyor Recep Tayip Erdoğan gençlere inanıyor güveniyor. Gerek bürokrasi gerek ticarette gençleri destekleyen o kadar çok projenin sahibiyiz ki onun için toplumun her alanında gençlerimizden çok şey bekliyor.

AK Parti iktidarı ile birlikte Türkiye gerçek tarihi misyonuna kendi imanımız kendi İnançlarımızın gerekli kıldığı şekilde bir siyaset bir devlet yönetimi ortaya koymaya çalışıyoruz. Biz bu hedeflerde ilerledikçe yükseldikçe Türkiye hakkındaki tehditlerde tehlikelerde artıyor yükseldikçe daha büyük riskler önümüze çıkıyor. Neden bugün hakim düzenin sahipleri Türkiye’nin yükselmesini istemiyor o yüzden her alanda edebiyatta sanatta bilimde teknolojide siyasette her alanda çok iyi olmak zorundayız. Bugün dünyada Türkiye Cumhuriyeti iddialarını sürdürebilmesi için her konuda emin olmak zorundadır.  Bunu sağlayacak olanda siz gençlersiniz siz bir tarafta kendinizi yetiştiriyorsunuz bir taratanda kendinizin sahip olduklarını topluma devlete sunuyorsunuz ve bunu çokta güçlü şekilde yapıyorsunuz gençlerimiz şunu bilmelidir ki geleceğimiz sizin ellerinizde şekillenecektir. Ben bu dönem içerisinde bu önümüzdeki dönem ülkemizin siyaseti açısından da çok kritik bir dönem Ak Parti gençliği bambaşka bir teşkilat olmak zorundadır bunun farkında olduğunuzu da hissediyorum.

Bugün burada kardeşçe devir teslim yapacağız. Burak Kardeşim Artvin’de 6 yıldır Gençlik Kolları Başkanlığını yürütüyordu görevde bulunduğu sürece birlikte çalıştık çok zorlu kritik dönemlerde görev aldı hakikatinde kendisine teşkilatımız adına yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Bu kongremizin Artvin için teşkilatımız için hayırlar uğurlar getirmesini diliyorum.”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Şenol Alpaslan;

“Bu davanın ferdi olmaktan onur duyduğumu belirtmek istiyorum ve siz değeli gönül dostlarımdan bu davaya hizmet ettiğinden onur duyduğunu biliyorum. Bazıları gençlerimizi gayri meşru işlere sürüklemek ve çapulcu bir nesil getirmek için gece gündüz çalışıyor olsalar da her geçen gün aziz davamızı omuzlayan gençlerimizi görmek bizi daha da umutlandırıyor. Hayatımızı ve davamızın can damarlarını bizzat koparmak isteyenlere karşı AK gençlik kadrolarında görev yapan ve görev üstlenecek olan genç ve dinamik kardeşlerimizin vermiş olduğu mücadele en büyük silahımız ve umudumuzdur. Burak kardeşimle 4 yıla yakın bir süredir beraber görev yaptık. Davanın hangi makamında olursak olalım ben hep eşit seviyede olduğumuzu düşünenlerdenim Burak kardeşim emekleriyle azmiyle hakikaten gençlere liderlik yapabildi. Allah kendisinden razı olsun.” diye konuştu

Gençlik kolları Başkan Yardımcısı AR-GE Başkanı Gökhan Oruç Önal

“Rabbimize hamt etmek lazım çünkü diğer partilerin normal ara kongrelerinde toplayamadığı kalabalığı topladık. Özelliklede bu cumartesi günüde toplamayı bize nasip etti bu bir sorumluluk birincidir ve en önemlisi de içinde bulunduğu toplum ve rabbimize karşı bu sorumluluğu yerine getirmeyi nasip etsin. Artvin Türkiye genelinde siyaseti yapmanın bir bakıma zor olduğu bu zorluğu fırsata çevireceğimiz bir nokta aslında yaptığınız işin kıymeti karşınızda muhalefet olduğunda anlaşılıyor. Birlik ve beraberliğimizi kaybetmemeyi rabbim nasip etsin.  Ak partinin fiziki kökleri 17 yıl öncesine dayansa da zihni ve fikri köklerimiz 571 yılını gidiyor. Peygamber efendimizin doğumundan itibaren bu dünyada rabbimizin rızasını kazanma ve İslam’ı yayma adına gösterdiği bütün çabalar bugün bizim görevimiz biz aslında siyasi partiler kanununa göre belirli bir takım koltuklara belirli başlı inşaların seçilmesi için çalışan bir güruh değiliz biz peygamber efendimizin 1600 yıl önceki başlattığı davanın günümüzdeki neferleriyiz.  Biz bu sorumluluğun farkında çalışmaya devam edersek inanıyorum ki rabbim önümüzü açacaktır. Bizler maraton koşucusuyuz buradan 6 yıldır bu bayrağı dalgalandıran Burak kardeşime teşekkür ediyorum. Tekrar buraya katıldığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

]]>
Vekil Kışla’dan Şavşat Ziyareti http://www.israfilkisla.com.tr/genel/vekil-kisladan-savsat-ziyareti.html Sat, 03 Feb 2018 08:11:16 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=17626 Vekil Kışla’dan Şavşat Ziyareti

 

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla TBMM çalışmalarına verilen arada yine soluğu memleketi Artvin’de aldı. Dr. İsrafil Kışla’nın ilk durağı Şavşat oldu. Cuma namazını Merkez Kemalpaşa camisinde kılan Dr. İsrafil Kışla, namaz sonrası vatandaşların yoğun ilgisini karşılıksız bırakmadı ve vatandaşlarla ayaküstü sohbet etti.

Şavşat Kaymakamı’na Ziyaret

 

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, AK Parti Şavşat İlçe Başkanı Etemşah Coşkun ve İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Temiz ile birlikte Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın’ı makamında ziyaret etti. Yeni kaymakamlık binası ve diğer çalışmalarla ilgili bilgi alan Kışla, takip ettiği yatırımlarla ilgili de bilgi verdi.

 

AK Parti Şavşat İlçe Teşkilatında Teşkilat Mensupları ile Bir araya Geldi

 

Kaymakamlık ziyaretinin ardından AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Vekil Kışla, burada teşkilat mensupları ile bir araya geldi. Teşkilat çalışmaları ile ilgili toplantı yapan Kışla, devam eden ve planlanan yatırımlarla ilgili de bilgi alışverişinde bulundu.

 

Şavşat Belediyesi’ni Ziyaret Etti ve Projelerini İnceledi

 

İlçe teşkilatı ziyaretinin ardından Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ü makamında ziyaret etti. Başkan Öztürk’ten planlanan projeler hakkında bilgi alan Kışla, özellikle de Cumhuriyet Caddesi Cephe İyileştirme Projesi, Yeni Terminal Projesi ve Eski Hastane Alanı Kent Park Projesi’nin detaylarını inceledi. Burada çalışmalar hakkında detaylı bilgi veren Başkan Öztürk: “Sizlerin huzurunda sayın milletvekilime çok teşekkür ediyorum. Tüm projelerimizde her zaman desteğini esirgemedi. Önümüzde yine büyük projeler var ve bu projeler de Şavşat’ın çehresini değiştirecek çalışmalar. Bu projelerde de desteklerini esirgemeyeceğine inanıyorum” dedi.

 

Vekil Kışla: “Bende sayın başkanıma teşekkür ediyorum. Şavşat’ın geleceğinin turizm olduğunu hep söylüyoruz. Bu bağlamda terminal projesi, park projesi ve cephe iyileştirme projeleri kesinlikle çok önemli. Bu projelerde benimde katkıda bulunabileceğim konular varsa sonuna kadar elimden geleni yapacağım. Ben inanıyorum ki Şavşat’ta yaşayan hemşehrilerimiz Şavşat’taki değişiminde farkındadır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Şavşat Devlet Hastanesi’ni Ziyaret Etti

 

Başhekimlik görevine yeni atanan Dr. Gürol Köroğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Şavşat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Gürol Köroğlu’nu makamında ziyaret eden Vekil Kışla, hastane hakkında bilgi aldı. Ayrıca ataması yeni yapılan ve göreve başlayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve Dahiliye Uzmanı doktorlara da hayırlı olması temennisinde bulundu. Hastane ziyaretinde ayrıca yeni dünyaya gelen bir bebeği de ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

 

Devlet Hastanesi ziyareti ardından Şavşat Müftüsü İrfan Şafak’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Şavşat esnafı ile gerçekleştirilecek olan toplantı için toplantı salonuna geçti.

 

Vekil Kışla, Şavşat Esnafı ile Bir araya Geldi

 

Günün son programında Şavşat esnafı ile bir araya gelen Vekil Kışla burada önemli açıklamalarda bulundu. Soru cevap olarak başlayan toplantıda öncelikle sorulan sorulara cevap veren Kışla, yapılan ve devam eden çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Dr. İsrafil Kışla yaptığı açıklamada: “Seçildiğim ilk günden bugüne kadar hep Artvin için ne yapabiliriz, Şavşat için daha ne yapılabilir düşüncesinde oldum. Kapalı Spor Salonu, SGK binası, İlçe Tarım Müdürlüğü Binası ve yakında uygulamaya geçecek olan yeni Kaymakamlık binası gibi birçok işi alnımızın akıyla tamamladık. Bunların dışında girişimlerine halen devam ettiğimiz ve artık sona yaklaştığımız Küçük Sanayi Sitesi çalışması var, Artvin—Şavşat yeni yolu çalışmaları var. Varyantı bypass edeceğimiz tünel projesi var, Karagöl’ün tüm çehresini değiştirecek yeni projesi var. Ayrıca sayın Başbakanımızın da sözünü verdiği bu yıl yapım ihalesini yapmak için uğraştığımız Şavşat için olmazsa olmaz Sahara Tüneli Projesi var. Belediyemizin ve sayın başkanımın yaptığı cephe projesi var, kentpark projesi var, terminal projesi var, düğün salonu yerine düşünülen proje var. Bu çalışmaların tamamı Şavşat’ı daha yaşanabilir bir yer haline getireceğine inanıyorum. Bizi kırmayıp buraya kadar zahmet ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının ardından geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Yaşar Köyü İmam Hatibi Özgen Gül’ün ailesini de ziyaret eden Vekil Kışla, okunan duaların ardından Şavşat’tan ayrıldı.

]]>
İsrafil Kışla’dan Murgul’a Tarihi Müjde http://www.israfilkisla.com.tr/genel/israfil-kisladan-murgula-tarihi-mujde.html Thu, 01 Feb 2018 14:43:21 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=17763 Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’dan Murgul’a Tarihi Müjde Daha

Uzun süredir Murgul halkının beklemiş olduğu Borçka tünel çıkışından Murgul işçi mahallesi girişine kadar olan Murgul yolunun ihalesi yapıldı.

Müjdeyi Kışla Sosyal Medya Hesabından Takipçileri İle Paylaştı

Milletvekilliği döneminde Artvin’e birbirinden kıymetli yatırımların gelmesini sağlayan Milletvekili Kışla bir hizmeti daha uzun uğraşlar sonucunda ihale aşamasına getirtti ve ihalesini yaptırdı.

Murgul halkının büyük bir sabırsızlıkla beklediği Borçka tünel çıkışı ile Murgul arasındaki yolun ihalesi 31 Ocak 2018 tarihinde yapıldı. Kışla müjdeyi sosyal medya hesabından yaptığı

“Borçka tünel çıkışından başlayıp Murgul işçi Mahallesi girişi mermer atölyesine kadar, içinde toplam uzunluğu 1,2 km olan dört adet tünelin yer aldığı, Güneş Petrol ile mermer atölyesi arasının bölünmüş yol olarak Murgul çevre yolu ile ilçe merkezine modern bir kavşak ile bağlandığı ve TOPLAM UZUNLUĞU 12 KM olan Borçka-Murgul Karayolu yeniden yapım işinin ihalesi 31 Ocak 2018 tarihinde (dün) yapılmıştır.

Murgul Halkımıza Hayırlı Olsun” sözleri ile paylaştı.

]]>
Kışla’dan Ardanuç’a Meslek Yüksek Okulu Müjdesi http://www.israfilkisla.com.tr/genel/kisladan-ardanuca-meslek-yuksek-okulu-mujdesi.html Fri, 26 Jan 2018 20:39:38 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=17460 Kışla’dan Ardanuç’a Meslek Yüksek Okulu Müjdesi

Meclis çalışmalarına verilen arada Yusufeli ve Ardanuç ilçelerini ziyaret eden Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Ardanuç ziyaretinde 2018/2019 eğitim ve öğretim yılında ilçede yüksek okulun hizmete açılacağının müjdesini verdi.

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Ardanuç’ta bir dizi ziyaretlerde bulundu. Kışla beraberindeki AK Parti Ardanuç İlçe teşkilatı mensupları ve kurum amirleri ile birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Ziyarette, eski taş bina olarak bilinen Ardanuç Lisesi’nde restorasyon çalışmalarının başlatılmasına  daha sonra binanın AÇÜ’ye tahsis edilerek 2018/2019 eğitim ve öğretim yılında Ardanuç Meslek Yüksek Okulu olarak Ardanuçluların ve Öğrencilerin hizmete açılması görüşüldü.

Kışla Ardanuç’da yapımı devam eden; Ardanuç Yatılı İmam Hatip Lisesi Yurdu ve Okulu, AKAK tarafından yapımı finansa edilen Ardanuç Canlı Hayvan pazarı, Ardanuç Yarıaçık Cezaevi ve yapılması planlanan Cehennem deresi Seyir Köprüsü, TOKİ konutları Arazisini yapılması düşünülen yerlerde incelemede bulundu.

Ayrıca önceki aylarda inşaatı biten Ardanuç ilçe kaymakamlık binasını ziyaret etti. Kaymakamlık ziyaretinden sonra Ardanuç Belediyesi başkanının daveti üzerine Ardanuç Belediyesi’nde Ardanuç’un geleceği hakkında fikir alış verişi yapıldı.

Ziyaret  Kışla’nın bir süre önce restarosyonu tamamlanan bölgedeki en eski cami olan İskender Paşa camisi ve türbesine ziyareti ile son buldu.

]]>
Meclis Çalışmalarına Verilen Arayı Fırsat Bilen Milletvekili Kışla, Yusufeli İlçesini Ziyaret Etti http://www.israfilkisla.com.tr/genel/meclis-calismalarina-verilen-arayi-firsat-bilen-milletvekili-kisla-yusufeli-ilcesini-ziyaret-etti.html Thu, 25 Jan 2018 12:23:19 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=17363 Meclis Çalışmalarına Verilen Arayı Fırsat Bilen Milletvekili Kışla, Yusufeli İlçesini Ziyaret Etti

              Meclis çalışmalarına verilen aralarda, hafta sonlarında kısacası bulduğu her fırsatta Artvin’e gelip yapılan çalışmaları yerlerinde inceleyen Kışla Meclise verilen arada soluğu yine Artvin’de Yusufeli ilçesinde aldı.

SANAYİ ESNAFINI ZİYARET

              Sabah saatlerinde Erzurum’a gelip oradan da Yusufeli’ne geçen Kışla, ilk olarak Sanayi Esnafını ziyaret ederek, iş yeri sahipleri ve çalışanlarla sohbet etti ve sorunlarını dinledi. Kışla’ya ziyaretinde Yusufeli Ak Parti İlçe Başkanı Abdülbaki Kayacan ve yönetimi de eşlik etti.

YUSUFELİ YENİ YERLEŞİM YERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

              Sanayi esnafını ziyaretten sonra, Ak Parti Yusufeli İlçesi Kadın Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen programla katıldı. Yusufeli Yeni Yerleşim yerinin Ev Hanımları tarafından gezilmesi programına Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti İlçe Başkanı Abdülbaki Kayacan, İl Encümenleri ve Belediye Encümenleri ile birlikte katılan Kışla burada Belediye Başkanı ve yetkililerden devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Alt Yapı Çalışmaları Tamamlandı, Üst Yapı Çalışmaları Başladı

              Yusufeli yeni yerleşim yerinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kışla, Yansıtıcılar bölgesinde alt yapı çalışmalarının tamamlandığını ifade ederek TOKİ tarafından üst yapı çalışmalarına başlandığını söyleyen Kışla inşallah bu çalışmalarında planlanan şekilde devam ederek zamanında tamamlanacağını beklediğini ifade etti. Tabi ki sıfırdan yeni bir ilçe yapmanın kolay iş olmadığını belirten kışla inşallah Yusufeli’yi 21. Asrın ilçesi yapacağız dedi. Büyük bir iş haliyle her aşamasında yeni bir sorunla karşılaşabiliyoruz diyen Kışla, bizde bu sorunları inşallah çözeceğiz dedi. DSİ Genel Müdürlüğünde belirli aralıklarla ilgili kurumların temsilcilerin katılımlarıyla süreci sürekli çok yakından takip ettiğini ifade eden Kışla konuyla bizzat Cumhurbaşkanımızın da ilgilendiğini ve Yusufeli yeni yerleşim yerinin en iyi şekilde yapılması için bizzat Genel Başkan Yardımcılarımızdan Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı / Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan hanımefendiyi de bizzat bu konuyla ilgili görevlendirdiğini de söyledi.

YAŞLI KONUK EVİNDE YAŞLILARI ZİYARET EDEREK YAŞLILARIN DUALARINI ALDI

Yeni yerleşim yerinde ki çalışmaları inceledikten sonra ilçe merkezine dönen Kışla ve beraberindekiler Yusufeli Belediyesi Yaşlı Konuk Evine sürpriz bir ziyarette bulundular. Ziyaretinde Konuk Evin müdüründen de bilgi alan Kışla, burada kalan vatandaşlarla bol bol sohbet eden Kışla, konuk evi sakinleri ile sohbet etti sorun ve sıkıntılarını dinledi.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

              Yusufeli ziyaretinde son olarak Yusufeli Kültür Evinde Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen Kışla, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin sorunlarını dinledi.

Yusufeli belediye başkanlığında gün sonunda belediye de toplantı tertip edilerek gün içerisinde yapılan ziyaretler ve görüşülen sorunlar hakkında değerlendirme toplantısı yapıldı, Yusufeli de iskan, kamulaştırma, hak sahipliği konularındaki sorunlara çözüm önerileri konusunda çalışma yapılması not edildi.

Programlarda Milletvekili Kışla’ya Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı Abdülbaki Kayacan, Yusufeli AK Parti ilçe teşkilatı, İl Genel Meclisi Üyeleri Furkan Çakmak ve Ali Yiğit eşlik etti.

]]>
Kışla, Arhavi’de Tamamlanan ve Yapımı Devam Eden Kamu Kurumlarında İncelemelerde Bulundu http://www.israfilkisla.com.tr/genel/kisla-arhavide-tamamlanan-ve-yapimi-devam-eden-kamu-kurumlarinda-incelemelerde-bulundu.html Mon, 22 Jan 2018 08:32:44 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=17320 MİLLETVEKİLİ İSRAFİL KIŞLA ARHAVİ’DE

KIŞLA TAMAMLANAN VE YAPIMI DEVAM EDEN BAZI KAMU YATIRIMLARINI GEZDİ..

Hafta sonu bir dizi çalışma ziyaretini gerçekleştiren Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla İlçede yapımı tamamlanan ve devam eden kamu yatırımlarını gezdi. Milletvekili Kışla’ya belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu, Ak Parti ilçe başkanı Ufuk Yıldız, İl Genel Meclis üyesi Hakkı Aytolan ve partinin yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

GENÇLİK MERKEZİ HİZMET BİNASI HİZMETE HAZIR…

Milletvekili İsrafil Kışla ilk olarak Gençlik Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde geçtiğimiz aylarda tamamlanan Arhavi Gençlik Merkezi binası gezildi. Burada Gençlik Spor İlçe Müdürü Erol Tosun’da eşlik etti. Çok yakın bir tarihte hizmete alınması planlanan bina ile ilgili incelemelerde bulunan Kışla, hizmet vermeye başlamasıyla birlikte, gençlerin sosyal – kültürel ve sanatsal alanda kendilerini geliştirmede önemli katkı sunacak merkezlerden biri olacağını ifade etti. Milletvekili kışla, gençlik merkezinin içerisinde çok önemli ve yararlı olabilecek bölümlerin yer aldığını sözlerine ekledi.

ARHAVİ ADLİYESİ İNŞAATI HIZLA SÜRÜYOR….

              Buradaki incelemelerinin ardından yapımı büyük bir hızla süren Arhavi Adliyesi inşaatına geçen Milletvekili ve beraberindekiler, yüklenici firma yetkililerinden bilgi alındı. Önümüzdeki aylarda hizmete girecek olan yeni Adliye binasının modern, konforlu ve çağa uygun bir donanımla inşa edildiği bildirildi. Binada olması gereken her türlü konfor düşünülmüş ve her bir adli personelin, avukatların ve vatandaşların rahat çalışma ortamı sağlanmış halde binanın teslim edileceği söylendi. Milletvekili kışla, “daha dün Arhavi adliyesinin kapatıldığını , adliyenin Hopa’ya taşınacağını söyleyenlere şu anda şehrin merkezinde yükselen bu yeni binamız onlara cevap olur. “ dedi.

              ARHAVİ FEN LİSESİ’NE KAPALI SPOR SALONU

              İlçenin adeta gözbebeği konumunda olan ve eğitimde çok önemli başarıları elde eden okullarımızdan Arhavi Fen Lisesi’ne kapalı spor salonu inşaatına ilk kazma vuruldu. 6 Ay gibi kısa sürede tamamlanması planlanan okulun salonu ile ilgili yüklenici firma yetkililerinden bilgi alındı. Hemen Okulun yanında yapılacak olan salonla birlikte ilçede ilk kez bir okulun kapalı spor salonu olmuş olacak. Salon okulla bitiştirilmiş halde ve yol seviyesinde olup yol koduna yükseltilmiş olacak. Firma yetkilileri çalışmayı hızla tamamlayıp Haziran – Temmuz 2018 ayları içerisinde teslim edileceğini açıklamıştır.

              BOĞAZİÇİ MAHALLESİ SU TAHLİYE KANALI BİTİYOR

              Son yıllarda meydana gelen iklim değişiklikleri ve buna bağlı meydana gelen düzensiz yağış rejimleri ilçenin belli başlı kesimlerinde ani su baskınlarına sebep olmaktadır. Bu anlamda meydana gelebilecek ani sel ve su baskınlarının bertarafı için ilçemiz Boğaziçi mahallesi Atatürk Bulvarı kısmında su tahliye kanalı ve altyapı çalışmaları yürütülmektedir. Mevcut bulvar yolunun kodunun mahalleden yüksek olması nedeniyle söz konusu bölgede açılan su tahliye kanalı sorunu büyük ölçüde çözüme kavuşturacaktır. Milletvekili Kışla ve başkan Hekimoğlu kanalın denize doğru uzayan kısmında yapılan çalışmaları değerlendirdiler. Başkan Hekimoğlu söz konusu bölgede belediye olarak üzerimize düşen altyapı bağlantıları yapılmıştır. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün çalışması da tamamlanmaktadır.

 

 

AÇÜ REKTÖRÜ TİLKİ VE MİLLETVEKİLİ KIŞLA ARHAVİ’DE

REKTÖR FAHRETTİN TİLKİ “ ARHAVİ’YE YENİ BÖLÜMLER AÇIYORUZ”

Artvin Çoruh Üniversitesi rektörü Fahrettin Tilki ve Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla hafta sonu Arhavi’de bir araya gelerek Arhavi Belediyesinde toplantı yapıldı. Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun ev sahipliğinde başkanlık makamında yapılan toplantı verimli geçti. Rektör Fahrettin Tilki Arhavi’ye boş gelmemiş, yeni müjdelerle gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde milletvekili İsrafil Kışla tarafından açıklanan ve yüksek öğrenimde Arhavi’ye kazandırılan yeni 500 kişilik yurt binası ve Çay-Kur a ait sahil kesimindeki arsa üzerinde planlanan Turizm otelcilik Uygulama binasının yanı sıra, bugünde Rektör Tilki ve Milletvekili Kışla ilçeyi yüksek öğretimde önemli sıçrama gösterecek olan Sanat ve tasarım Fakültesinin Arhavi’ye kazandırıldığını resmen açıkladılar. Ve bununla da yetinilmeyip 2018-2019 Yüksek Öğretim sezonunda Arhavi Sanat ve Tasarım Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümü açılmış olacak.

Rektör bununla da yetinmeyip, Artvin Çoruh Üniversitesi Arhavi Meslek Yüksek Okulu bünyesinde yeni bölümlerin önümüzdeki yıl açılacağını sözlerine ekledi. Bu anlamda Arhavi Meslek Yüksek okuluna senato kararıyla; Uçak – Kabin Hizmetleri, Bilgisayar, Elektrik, gibi bölümler açılacağını söyledi. Rektör , ilçeye kazandırılan Organize Sanayi nedeniyle bazı teknik bölümlerin de Arhavi ‘ye kaydırılacak. Tilki“Arhavi, Artvin deki yüksek öğretimde beklenen çıkışını sürdürebilecek konuma ve potansiyele sahip olduğu için, çok önemli bölümleri ilçeye kazandırmayı düşünüyoruz. Sanat ve Tasarım Fakültesi ile birlikte yakın zamanda Mimarlık bölümünü de değerlendiriyoruz. Stratejik bir konuma sahip olan Arhavi yakın zamanda Rize/Pazar’da ki havaalanın bitmesiyle, ve devamında Artvin’in Organize Sanayisinin bu şehirde olması Arhavi’nin yüksek öğrenimde akademik eğitimin yaygınlaştırılması için önemli bir ilçe konumuna gelmiştir. İlk etapta önümüzdeki yıl açacağımız Sanat ve Tasarım Fakültesi /Peyzaj mimarlığı bölümü ile Arhavi’nin Artvin deki yüksek öğrenim payını, öğrenci potansiyelini ve akademik personel sayısını artırmış olacağız.” Dedi.

              Arhavi Belediyesinde yapılan toplantı yaklaşık 1.5 saat sürdü. Toplantıda Başkan Coşkun Hekimoğlu ilçede planlanan Yüksek öğretim ile ilgili gerekli imar düzenlemelerinin yapılmış olduğunu Rektör Tilki’ye bildirdi. Gerek Çay-Kur a ait sahil kısmındaki Arsadaki imar değişiklikleri, gerek Üniversite yerleşkesinde ve gerekse Yeni yurt binasının inşaatı ile ilgili olan yerlerde yerel yönetim olarak gerekli desteğin verileceğini söyledi.

]]>