Dr. İsrafil Kışla http://www.israfilkisla.com.tr AK Parti Artvin Milletvekili Wed, 11 Apr 2018 15:11:57 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.12 Kışla Ardanuç’ta Köy Muhtarları İle Bir Araya Geldi http://www.israfilkisla.com.tr/genel/kisla-ardanucta-koy-muhtarlari-ile-bir-araya-geldi.html Sun, 08 Apr 2018 14:49:42 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=18352 Her yıl düzenli olarak köy muhtarları ile bir araya gelerek taleplerini dinleyen ve yatırım çalışmaları hakkında istişarelerde bulunan Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla Ardanuç’ta köy muhtarları ile bir araya geldi. Toplantıda bir konuşma yapan Kışla, amaçlarının Ardanuç ilçesine daha çok hizmet getirmek olduğuna vurgu yaparak ilçeye yapılan yatırımlarla birlikte ilçeyi geliştirmek ve göçü durdurmayı hedeflediklerini ifade etti. 

İlçe kaymakamlık binasında gerçekleşen programa Ardanuç Kaymakamı M. Furkan Sancaktutar, İl Genel Meclis Üyesi Turgut Güner, Ardanuç AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar ve köy muhtarları katıldı.

Toplantının başında bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Sancaktutar bu yıl gelen KÖY-DES ödeneğinden dolayı Milletvekili Kışlaya teşekkür etti. Gelen ödenekleri köylerimizin ihtiyaçlarına göre en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz diyen Sancaktutar, “Bu yılda sizlerin taleplerini dinledik. İhtiyaçlarınıza binaen en adil şekilde hakkaniyetli biçimde inşallah köylerimizde gerekli çalışmaları yapacağız” şeklinde konuştu.

Daha sonra Ardanuç ilçesinde 2017 yılında köylere yapılan hizmetler ile ilgili sunum yapılarak köy muhtarları bilgilendirildi.

Daha sonra söz alan Milletvekili Kışla, öncelikle katılımlarından dolayı muhtarlarla teşekkür etti. Elinden geldiği her fırsatta Artvin’e geldiğini ifade eden Kışla, “Keşke fırsat el verseler de daha sık gelebilsek ancak bir yıl 365 gün bizde var 360 civarı köy her gün bir köyümüzü gezsek yetiştiremeyiz. Arada Ankara’da meclis çalışmaları devam ediyor. Bizde elimizden geçen her fırsatta soluğu memleketimizde alıyoruz ” dedi.

Ardanuç ilçesine güzel yatırımların geldiğini söyleyen Kışla; “ Kaymakamlık binamızı görüyorsunuz, yine Açık cezaevi devam ediyor. Hayvan pazarı bitme aşamasında, Doğalgazda alt yapı çalışmaları devam ediyor. Yine Barajda iskele yapılıyor tamamlanmak üzere. TOKİ tarafından ilçemize 168 konut inşa ettik. Böylelikle orta ve dar gelirli aileleri ev sahibi yaptık. Yine 80 kişiye hizmet veren ve toplanda 120 kişiye iş imkanı sağlayan Rehabilitasyon Merkezi kurduk. Kapalı Spor salonu ve Futbol sahası inşa ettik. Asfalt Plenti kurduk. Erzurum Olur Tünelini Ardanuç tarafından başlattık. İlçemize önümüzdeki dönem hizmet verecek Yüksek Okul açıyoruz. Ardanuç kanyonuna Cam Köprü projemiz hızlı bir şekilde devam ediyor. Bunlar ilçemize yaptığımız hizmetlerden sadece bir kaçıdır. İlçemize hizmetlerimiz sürecektir. Amacımız Ardanuç’u geliştirmek ve ilçedeki göçü durdurmaktır” diye konuştu.

Toplantı daha sonra köy muhtarlarının teker teker söz alarak sorunlarını iletmesi ile devam etti.

Cuma Namazını Ardanuç’ta Kıldı

Toplantı sonrasında cuma namazını burada kılan Kışla, cuma namazı sonrası cami önünde vatandaşlarla çay içerek sohbet etti. Vatandaşların Kışla’ya ilgilisi büyüktü. Özellikle Ardanuç Meslek Yüksekokulu’nun önümüzdeki dönemde eğitim ve öğretime başlayacak olması ve Açık Cezaevi projeleri nedeniyle Kışla’ya teşekkürlerini ilettiler.

 

]]>
Arhavi Belediye Spor Erkek Voleybol Takımımız Şampiyon Olarak Adını Efeler Ligine Yazdırdı http://www.israfilkisla.com.tr/genel/arhavi-belediye-spor-erkek-voleybol-takimimiz-sampiyon-olarak-adini-efeler-ligine-yazdirdi.html Fri, 23 Mar 2018 07:53:46 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=18308 Arhavi Belediye Spor Erkek voleybol takımımız Mersin’de düzenlenen yükselme gurubu final maçlarında şampiyon olarak adını Efeler Ligi’ne yazdırdı. Büyük bir başarıya imza atılarak elde edilen bu şampiyonluk ilçeyi sevince boğdu.

Arhavi Belediyesi Spor voleybol takımımız bu sezon yer aldığı 1. Lig B gurubunu lider olarak tamamlamasının ardından, Sivas ilinde oynanan yarı final maçlarında da gurubunu lider olarak tamamlamış ve finallerde oynamaya hak kazanmıştı. 20-22 Mart tarihlerinde Mersin ilinde düzenlenen final müsabakalarında ise çok çekişmeli maçlar sonunda topladığı 5 puanla birinci olarak şampiyonluğa imza attı ve adını Efeler Ligine yazdırdı.

Temsilcimiz Arhavi Belediye Spor, 2018-2019 sezonunda Türkiye Voleybol Federasyonu’nun en üst ligi olan Efeler Ligi’nde mücadele ederek ilçemizi ve bölgemizi en üst seviyede temsil edecek.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu yaptığı açıklamada, “bu büyük başarıda en çok emeği olan sporcu kardeşlerim ve teknik heyetimiz başta olmak üzere, takımımızı bir an bile yalnız bırakmayan hemşehrilerime sonsuz teşekkür ediyorum. İlçemiz adına büyük bir başarıya imza attık. Artık Efeler liginde ilçemizi ve bölgemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyor, tekrar emeği geçenlere teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Milletvekili Kışla Belediye Başkanını Arayarak Tebrik Etti

Milletvekili İsrafil Kışla ise Meclis çalışmalarından dolayı Mersine gidemese de Mecliste TV den maçları an be an takip etti. Karşılaşma sonrası büyük bir sevinç yaşayan Kışla Arhavi Belediyesi başkanı Coşkun Hekimoğlu’nu arayarak tebrik etti. Bugünlere gelinmesinde milletvekilimiz olarak sizlerin de çok büyük emeği var. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadınız diyen Hekimoğlu ise verdiği desteklerden dolayı Milletvekiline teşekkürlerini iletti

]]>
Kışla Yusufeli İlçesinde Muhtarların Sorunlarını Dinledi http://www.israfilkisla.com.tr/genel/kisla-yusufeli-ilcesinde-34-koyun-muhtari-ile-bir-araya-geldi-sorunlarini-dinledi.html Tue, 13 Mar 2018 12:51:22 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=18239 Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil KIŞLA Yusufeli’nde köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Her yıl yatırım planlaması öncesi ilçelerde köy muhtarları ile bir araya gelen Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil KIŞLA  Yusufeli’nde 34 köyün muhtarlarıyla bir araya gelerek, köylerin sorunlarıyla ilgili tespitler de bulundu. Muhtarlar, köylerin içme ve sulama sularıyla ilgili taleplerini sıralarken elektrik hatlarının bakımsızlığı ve yetersizliği, köylerinde telefon hatlarının çekmemesinden dolayı şikâyetlerini dile getirdiler. Yusufeli Belediyesi Kadın Sanat ve Kültürevi’nde yapılan toplantıya İlçe Kaymakamı Eyüp KAYKAÇ, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN, Ak Parti İl Başkanı Erkan BALTA, Ak Parti İlçe Başkanı Abdülbaki KAYACAN ve köyler muhtarları katıldı. Özellik yeni yerleşim sürecine dair birçok sorunun bizi beklediğin ifade eden Vekil KIŞLA, sabırla ve hep birlikte bu sorunları çözmeye devam edeceğiz, hemşerilerimiz bize inanmaya devam etsinler, dedi.   

Yusufeli Belediyesi Kadın Sanat Evi Yöresel Kilim Dokuma Atölyesi

Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil KIŞLA ve beraberindeki heyet Yusufeli Belediyesi, Yusufeli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İŞKUR ve Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğiyle yapılan Yusufeli Belediyesi Kadın Sanat Evi Yöresel Kilim Dokuma Atölyesi kursunun açılışına katıldı.

Yusufeli TÜGVA

Heyet açılıştan sonra bu yıl hizmete giren Yusufeli TÜGVA temsilciği binasını ziyaret ederek TÜGVA yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet etti. Ziyarette, Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil KIŞLA, gençlik yıllarında görev almış olduğu çalışmalardan örnek vererek çok değerli bir iş yapıyorsunuz, 12 Eylül sonrası oluşan gençlik faaliyeti açığını sizler gidermelisiniz, dedi.

Esnaf Odasına Hayırlı Olsun Ziyareti

Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil KIŞLA ve beraberindeki heyet Yusufeli yeni Esnaf ve Sanatkâr Odası Başkanı Mehmet Bülent ÖZDEMİROĞLU’nu ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Mehmet Bülent ÖZDEMİROĞLU, Yusufeli’nin zor bir dönemden geçtiğini, özellikle viyadük yapım sürecinde olabildiğince ertelenmesinin vatandaşların ve esnafın talebi olduğunu söyleyerek 300 imzalı bir dosyayı Vekil KIŞLA’ya takdim etti. Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil KIŞLA vatandaşın lehine olan ama projeyi de zamanında  bitirebilecek ne varsa onları yapmalıyız, dedi.  Bu meseleleri ilgililerle konuşacağını ifade etti.

Ziyaretlerine Belediye Başkanlığı ve Ak Parti İlçe Başkanlığıyla devam eden Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil KIŞLA ve beraberindeki heyet Yusufeli’yle ilgi sorunlar ve çözüm önerileriyle ilgili olarak Yusufeli Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Ak Parti İlçe Başkanıyla istişareler de bulunarak ilçeden ayrıldı.

Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil KIŞLA bu ziyaretinde dinleyemediği 30 köy muhtarıyla 3 hafta sonra düzenlenecek toplantı da bir araya gelecek.

]]>
Milletvekili Kışla Murgul’da Muhtarla Bir Araya Geldi http://www.israfilkisla.com.tr/genel/milletvekili-kisla-murgulda-muhtarla-bir-araya-geldi.html Tue, 06 Mar 2018 08:15:51 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=18208 Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın her yıl düzenli olarak yaptığı ilçelerde ki köy muhtarları ile toplantılara devam ediyor.

Kışla bu hafta sonu Murgul ilçesinde Muhtarlarla bir araya geldi ve sorunlarını dinledi

Toplantıya Murgul Kaymakamı Arif Oltulu, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu, Ak Parti Murgul İlçe Başkanı Sami Gülsuyu ve köylerin muhtarları katıldı.

Toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan İlçe Başkanı Sami Gülsuyu katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür ederek. İktidar partisi olarak Murgul’un sorunları ile her zaman yakından ilgilendiklerini belirterek bu konuda bizim en önemli gücümüz Milletvekilimize bu hizmetlerin buraya gelmesi için yaptığı emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Çalışmalarımızda İsrafil Kışla’nın Gücünü Hissediyoruz

Daha sonra söz alan Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş ise belediye olarak Murgul’un tarihinin en büyük yatırımlarını gerçekleştirdiklerini söyledi. Alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını ve bir çok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Çavuş: Arkamızda sayın Milletvekilimizin gücünü hissediyoruz. Maddi olarak projelerimize destek gelmesinden ziyade bizi motive eden bizim gibi işlerimizi tek tek takip eden süreçlerde her aşamada elinden gelen desteği bize sağlayan bir Milletvekiline sahip olduğumuz için çok şanslıyız” ifadelerini kullandı.

Murgul’a Çok Büyük Yatırımlar Geldi

Sayın Milletvekilimizi anlatmaya gerek yok aslında tüm Murgul biliyor ve farkında nasıl çalıştığını vekilimizin diyen Murgul Kaymakamı Arif Oltulu; “Sayın vekilimizi anlatmaya gerek yok. İşlerimizi sağ olsun bizden daha çok takip ediyor. İşlerimiz kolaylaşıyor. Çok büyük yatırımlar geldi sayesinde Murgul’a. En son yol projesi zaten devrim niteliğinde. Maliyeti yaklaşık 90 trilyon civarında. Böyle nüfusu az olan ilçelere genelde böyle yatırımların 10’da birini görürüz normalde bu tüm Türkiye’de böyledir ama ben burada gördüm ki burası bir il ayarında yatırım alıyor desek yeridir. Çok şükür devletimizin imkanları iyi. Biz de gelen parayı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Asfaltı yarım kalan köylerimiz var inşallah bu sene onları da tamamlayacağız. Yine sayın vekilimizin de bizim de en önem verdiğimiz konulardan birisi su. 2-3 köyümüzün su problemi var. onları da bu yaz çözeceğiz inşallah. Ben sayın Milletvekilimize çalışmalarından hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ülkemiz Çok Güçlü Çok Şükür

Sözlerinin başında Afrin’de istiklal ve istikbalimiz uğruna canlarını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anan Kışla; Terörden ne çektiğimizi biliyoruz. Askerimiz orada inşallah başarılı olacak. Bu bir istiklal mücadelesidir. Terörden ne çektiğimizi yıllardır hepimiz biliyoruz. Ülkemiz çok güçlü çok şükür. Nereden nereye geldik. Güçlü ülke olmak zorundayız. Dost bildiklerimizi gördük. Amerika Avrupa hepsini gördük. Cumhurbaşkanımıza ateş eden helikopterin pilotları orada. Demokrasi dersleri veren dost bildiğimiz ülkelerin bugün neler yaptığını hep beraber görüyoruz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kendi göbeğimizi kendimiz geçeceğiz. Bu günlerde bir proje bir yıl ertelense ne olur ama çok şükür devam ediyor.

Hopa Tüneli Murgul’a Yarayacak.

İhalesi yapılan Murgul Borçka tünel çıkışı arasında ki yol. Açılan Cankurtaran tüneli ve daha sonrasında sayın Başbakanımızın sözünü verdiği Borçka’ya kadar duble yolla beraber sahile olan ulaşım rahatlayacak. Cankurtaran çıkışı ile Borçka arası Uzunluğu 7. Km duble yol olacak. İnşallah bir iki aya ihale olacak. Hazırlıklar son aşamada 750 milyon TL. O da geldi mi Borçka Hopa arası azalacak. Rize Artvin Havalimanını bile lüzumsuz eleştiriyorlar. Oradaki uluslararası havalimanında adı bile Rize Artvin olmasının ekonomik değeri çok yüksek Artvin’in tanıtımı için. Bakın para verseniz böyle bir reklam yapamazsınız. Rize zaten Trabzon’dan işini görüyordu. Bu havalimanı bize çok yarayacak. Yolların tamamlanması ile beraber 1 saate çok rahat Artvin Merkezden çıkan birisi Havalimanında olacak.

Bu sene asfalt sıkıntısı yaşamayacağız inşallah. Karayolları sıfır asfalt plenti kuracak. İkincisi Belediye bir plent kurdu. Toplamda 3 plentimiz var. İl özel idaremizin imkanları geçen seneye göre daha da iyi. Bu sene daha fazla iş yapma imkanımız var. Gerekirse üretime göre kiralayacağız.

Macahel tüneli, sahara sırada var. Artvin bağlantı yolu var. İlçelerin geleceği açısından da bu yatırımları çok önemsiyorum.

Murgul’da Fabrikanın Kapatılması İle İlgili Sorunu Çok Şükür Çözdük

Kapatılan işletme ile ilgili Murgul’da yaşanan sorunla ilgili çok uğraştıklarını ifade eden Kışla; ”Fabrikaların kapatılmasıyla bir sıkıntı yaşadı burada. Ama çok şükür aştık. Burada çalışan 750 kişi yi öyle bir boşluğa düşürdüler ki 10 yıl 15 yıl çalışan adam çok zor durumda kaldı. Ama sonunda bakanlarımız, başbakanımızın devreye girmesiyle tekrar açıldı. Merak ediyorum. Bu işçilerimizi bu duruma düşüren akıl hocaları kim di? Ben bugüne kadar siyaseti çirkinleştirmedim. İstismar etmedim. Ya bunlar çevreci filan değiller. Yıllarca çöpü oraya döktüler biri bir şey demedi. Mehmet Kocatepe geldi buna çözüm buldu. Bir çevreci ona ödül vermedi. Şu ana kadar kanalizasyonlarımız dereye akıyordu. Biz gelene kadar. Sorsan çevreciler. Bir gün bir eyleminizi görmedik bununla ilgili, ama iş Ak parti düşmanlığına gelince görüyorsunuz nasıl saldırdıklarını.” İfadelerini kullandı.

Toplantı daha sonra Kaymakamlığın yapılan hizmetler ile ilgili sunumu ve köy muhtarlarının taleplerinin dinlemesi ile devam etti.

Küre Mahallesinde Yangın Sonucu Evlerini Kaybeden Vatandaşları Ziyaret Etti

Toplantı sonrasında Murgul Kaymakamı Arif Oltulu, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu, Ak Parti Murgul İlçe Başkanı Sami Gülsuyu ile birlikte Küre mahallesinde evlerini kaybeden vatandaşları ziyaret eden Kışla, vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında ilgililerle istişarelerde bulundu. Kısa zaman içerisinde vatandaşların evlerine tekrar kavuşabilmeleri adına gerekli çalışmaların yapılacağını iletti.

]]>
Hopa Cankurtaran Tüneli Trafiğe Açıldı http://www.israfilkisla.com.tr/genel/hopa-cankurtaran-tuneli-trafige-acildi.html Thu, 01 Mar 2018 17:26:46 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=18158 Karadeniz’i Doğu Anadolu üzerinden İran’a bağlayan Artvin-Rize-Ardahan karayolundaki Cankurtaran Geçidi’nde inşa edilen tünel, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ve Artvin Valisi Ömer Doğanay tarafından ulaşıma açıldı.
Bakan Arslan, açılış öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Cankurtaran Tüneli üzerinden Karadeniz’in İç Anadolu’ya kestirme olarak bağlanacağını söyledi.
 
Önemli bir tüneli hizmete sunduklarını ifade eden Arslan, “5 bin 200 metrelik Cankurtaran tünelleri iki gidiş, iki geliş çift tüp ama bu güzergah üzerinde üç tane tünelimiz, dört tane viyadüğümüz, dört tane de köprümüz var. Toplamı yaklaşık 14 kilometre iki gidiş, iki geliş güzergahı bugün itibarıyla hizmete sunmuş oluyoruz. Bu tünellerle beraber güzergahı 12 kilometre kısaltmış olacağız.” dedi.
 
Arslan, yolun 12 kilometre kısalmış olmasının önemine işaret ederek, şunları belirtti:
 
“Özellikle kış şartlarında kar yağdığı zaman burası geçit vermez hale geliyordu. Geçit vermeyen bölgeyi Cankurtaran Tüneli ile geçit verir hale getiriyoruz. İsmi üzerinde Cankurtaran. Dolayısıyla canları kurtarmış olacağız. Para ile ölçülmez bir durumdur ama yaklaşık 100 milyon liralık bu yolun kısalmasına bağlı olarak her sene tasarruf sağlamış olacağız. Akaryakıttan, zamandan, araçların bakım onarımından, karbondioksit emisyonundan kaynaklı tasarruf sağlamış olacağız. Yaklaşık 568 milyon liraya mal olan bu güzergah bizim için önemli. Her yıl sağladığı tasarrufu düşünürseniz yaklaşık 5-6 yılda kendini kurtarır hale gelir.”
 
Geriye kalan iki viyadüğü de haziran ayına kadar hizmete sunmuş olacaklarını belirten Arslan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın bu tünelin yapılması ile ilgili çok ciddi emeği var. İnşallah sayın Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla resmi açılışını daha sonra yapacağız ancak insanlarımızın mağdur olmaması bir an önce bu yolu ve tünelleri kullanabilmesi adına bugün itibarıyla trafiğe açmış oluyoruz.” diye konuştu.
 
“Türkiye’nin en büyük çift tüp tüneli olacak”
 
Bakan Arslan, Kars, Artvin, Ardahan üzerinden tır trafiğinin de kolaylıkla Gürcistan’a gelebileceğini kaydederek, “Bu ülkede 80 yılda 50 kilometre tünel yapabildik. En büyük tünel 3 bin 250 metre ile Bolu Dağı tüneliydi. Yapımı 19 yıl sürdü ve onu da AK Parti hükümeti olarak biz bitirdik. Cankurtaran Tüneli 5 bin 200 metre bugün itibarıyla hizmete verilen Türkiye’nin en büyük çift tüp tüneli olacak.” ifadesini kullandı.
 
Artvin’de 47,5 kilometre tünel bulunduğunu dile getiren Arslan, şunları söyledi:
 
“80 yılda 50 kilometre tünel yapmışız, sadece Artvin ilinde yapmış olduğumuz tünel uzunluğu 47 kilometre. Yusufeli Barajı nedeniyle yenilenecek yolları düşünürseniz 67 kilometre yol yenilemiş olacağız. Bu 67 kilometrenin de 52 kilometresi tünel. Memnuniyetle belirteyim ki son 15 yılda biz 337 kilometre tünel bitirdik. Artık her sene 50 kilometre uzunluğunda tünel bitiriyoruz. Biz yaptığımız projelerin bir an önce bitmesi ve milletimizin hizmetine girmesi adına gecemizi gündüzümüze katıyoruz.”
 
Arslan, tünelin erken bitmesine rağmen geç açılmasıyla ilgili zaman zaman eleştiriler aldıklarını belirterek, “Onun bizimle bir ilgisi yok. İş mahkemelere gitti. Yaklaşık 18 ay mahkeme kararını beklemek zorunda kaldık.” dedi.
 
Ovit Tüneli’nde tek tüpü hizmete verdiklerini anımsatan Arslan, “İkinci tüpü inşallah bu ilkbaharda bitireceğiz ve haziranda onu da hizmete vermiş olacağız. Hedefimiz önümüzdeki yıl da Zigana Tüneli’ni hizmete açmak.” diye konuştu.
 
Bakan Arslan, konuşmasının ardından 5 bin 200 metrelik Cankurtaran Tüneli’ni makam aracını kullanarak trafiğe açtı. Arslan’a Bakan Bak, Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ve  Artvin Valisi Ömer Doğanay da eşlik etti.
 
-Cankurtaran Tüneli
 
Artvin’in Borçka ile Hopa ilçeleri arasında yer alan Rize-Artvin-Ardahan karayolundaki 690 rakımlı Cankurtaran Geçidi’nde yer alan Cankurtaran Tüneli, Karadeniz’i Doğu Anadolu Bölgesi üzerinden İran’a bağlayan ve özellikle zorlu kış şartlarında sürücülerin korkulu rüyası geçide alternatif olarak yapıldı.
 
Çift tüplü Cankurtaran Tüneli’nin temeli, Başbakan Binali Yıldırım tarafından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olduğu dönemde, 29 Ekim 2010’da atılmıştı.
 
Karadeniz’de ulaşımda yaşanan sıkıntıları büyük ölçüde giderecek tünel, aynı zamanda Karadeniz’i Orta Doğu’ya bağlayan önemli bir hat oluşturacak.
Kaynak: Artvin Valiliği
]]>
Milletvekili Kışla Şavşat’ta Köy Muhtarları İle Bir Araya Geldi http://www.israfilkisla.com.tr/genel/milletvekili-kisla-savsatta-koy-muhtarlari-ile-bir-araya-geldi.html Sun, 25 Feb 2018 14:25:26 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=18043 Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla Artvin’in sorunları ile yakından ilgilenmeye devam ediyor. Bu kapsamda Milletvekili Kışla her yıl düzenli olarak ilçelerde köy muhtarları ile bir araya gelerek sorunlarını dinliyor, tek tek her muhtarın talebini not ederek köylerin sorunları ile de yakından ilgileniyor.

İçme Suyu Değerlendirme Toplantısı

Milletvekili Kışla öğleden önce 12 Köyün Muhtarları grup içme sularının ele alındığı özel bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Artvin İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, Ak Parti Şavşat İlçe Başkanı Etemşah Coşkun, İl Encümeni ve 12 köyün muhtarı katıldı.

Toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan Kışla yapılan hizmetlerden bahsetti, elinden geldiği kadar Şavşat dâhil tüm köylerin sorunları ile yakından ilgilendiğini ifade eden Kışla, özellikle içme suyu problemi olan köy kalmaması için yoğun mücadele verdiklerini ifade etti. Daha sonra ilçe özel idare müdürü İbrahim Bey yapılan çalışmalar hakkında köy muhtarlarına bilgiler verdi.

Toplantıda Atalar, Cevizli, Çoraklı, Dereiçi, Kayabaşı, Kurudere, Küplüce, Kayadibi, Şalcı, Tepeköy, Şenkaya, Yaşarköy Grup İçme Suları ve Eskikale, Tepebaşı ve Çukur köyleri Grup İçme suyu konuları ele alındı. Söz alan köy muhtarlarının soruları cevaplanarak, talepleri not edildi.

Yaklaşık 30 km lik uzunluğa sahip olan 12 Köy ün su ihtiyacı için yapımı tamamlanan grup suları hattı ile yaz aylarında yaklaşık 6 bin kişinin içme suyu ihtiyacı karşılanmış olacak.

Eskikale, Tepebaşı ve Çukur köyleri Grup İçme suyu projesi ise hazır vaziyette, 1. Kısmı yaklaşık 8 km uzunluğa sahip olan ve yaklaşık maliyeti 2.000.000 TL. Bu su projesinin hayata geçmesi ile birlikte yaklaşık 1500 kişinin içme suyu ihtiyacı karşılanmış olacak.

Cuma Namazını Şavşat’ta Kemalpaşa Merkez Camiinde Kıldı

Cuma namazını Kemalpaşa Merkez Camiinde kılan Kışla ’ya vatandaşların yoğun ilgisi vardı. Namaz öncesi herkes ile tek tek tokalaşan Kışla, Cuma namazı sonrasında ise Şavşat İlçesi Savaş köyü halkından vefat eden Çağlar Demirci’nin cenaze namazına katıldı. Cenaze yakınlarına baş sağlığı dileyen Kışla cenaze namazını kıldıktan sonra köy muhtarlarının geneli ile yapacağı toplantıya geçti.

Şavşat’ta Muhtarların Sorunlarını Dinledi

Milletvekili Kışla Şavşat’ta köy muhtarları ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Toplantıya Şavşat Kaymakamı Emre Yalçın, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Ak Parti Şavşat İlçe Başkanı Etemşah Coşkun, İl Genel Meclisi Üyeleri Hasan Temiz, Ertan Turan ve köy muhtarları katıldı.

Toplantı öncesi İlçe Özel İdare Müdürü İbrahim bey köylere yapılan hizmetler ile ilgili köy muhtarlarını bilgilendirdi.

Daha sonra söz alan Milletvekili Kışla; Şavşat’ın kendi memleketi olduğunu ve Milletvekilliği döneminde elinden geldiği kadar hem Şavşat’ın köylerine hem diğer köylere hizmet etme gayreti içerisinde olduğunu ifade etti.

Konuşmasında: “Şavşat’lı bir hemşeriniz olarak 7 yıldır beni az çok tanıyorsunuz. İnanın zerre kadar bir siyasi mülahaza ile meseleye bakmış değilim. Hangi köyde bana ne kadar oy geliyor ona bakmış değilim. Onun hesabını yapmış değilim. Bir köyün bir ihtiyacı varsa elimizden geldiği kadar yapıyoruz. Her şeyi de yapabiliyor muyuz? Tabiki hayır. Ama çok şey de yaptık. Ben burada programlara çok da fazla müdahil olmuyorum. Benim derdim buraya daha fazla ödenek gelmesi. Daha fazla ödenek geldikten sonra inanıyorum ki buradaki arkadaşlar sizler, en acilinden başlayarak işleri yaparsınız. Kaymakamlarımızın burada farklı bir tavır içersin de olması mümkün değil. Ne meclis üyelerimizin ne ilçe özel idare müdürümüzün, Herkesin derdi en acilinden başlayarak imkanları en verimli şekilde kullanmak. İçme suyu eksik olmayan suyumuz kalmasın diye birinci önceliğimiz o olacak şekilde hareket ettik. Bu sıkıntıları çözme noktasında baya da mesafe aldık. Öğleden önce içme suyu problemi olan köylerle bir toplantı yaptık. Değerlendirdik. İnşallah onların sıkıntısını da bir an önce çözeriz. Köylerimizde bir şehir hayatı olması için köy merkezinden şehir merkezine kadar hem asfalt hem beton dökerek bu ulaşım standartlarını da elimizden geldiğince çözmeye çalışıyoruz. İnanın belki de ben milletvekili olmadan önce sıcak asfaltı hiç görmemiştik. Ben il özel idaresi ile toplantı yaptığımız zaman senelik asfalt programlarını sorduğumda 13 km bu senelik asfaltımız var dedi. Peki bu asfalt plenti ne kadar üretiyor dediğimde 1200 ton üretiyor dedi. Peki 1200 ton ne kadar yapar dediğimde 1000 – 1200 metre filan yapar dedi. Yani bu plent yılda 15 gün mü çalışacak. 365 günde. Yani inanın o durumdaydı. Şimdi elhamdülillah 100 km nin üzerinde asfalt yapıyoruz. Şavşat’a her yıl 15-20 km sıcak asfalt vermeye çalışıyoruz. Yine Köy-Des i bu sene geçen seneden aşağı düşmez daha fazla ödenek gelir inşallah. İkincisi Artvin’in imkânları geçen seneye nazaran daha iyi oldu. Yani önceden bazı sorunlar vardı Asfalt çıkıyordu silindir yoktu, asfalt çıkmıyor silindir boşta kalıyor, asfalt çıkıyor silindir boşta kalıyor. Şimdi kara yollarının asfaltı geçen sene neredeyse hiç çalışamadı. Şimdi karayolları yeni bir plent alıyor ve Artvin’de kuruyor. Böylece bizim çok işimize yarayacak. İkincisi Artvin Belediyesi mevcut plentimizden daha büyük kapasiteli bir plenti kurdu. O da bizim için bir imkân. Belediyeden de paramızla da olsa bir asfalt alma imkânımız var. Makineler yetmiyor, finisher yetmiyor, asfalt bir yere yetiyor, diğer yere yetmiyor gibi bir takım aksilikler de ümit ediyorum ki ortadan kalacak. 3 tane plent Artvin’de çalışacak yani gerekirse bazı borçlanmalarda yaparak. Biz bu sene yollarda epey bir mesafe almaya çalışacağız. Belki İller bankasından borçlanarak köylerimizin sıkıntısını elimizden geldiği kadar çözmeye çalışacağız. Bir diğer taraftan köylerimizin içerisindeki yolları işte parke taşları gibi taşların döşenerek çok daha güzel bir görüntüye kavuşturuyoruz. Belki merak edersiniz bu parke taşlarını nasıl getirtiyorsun. Onu da işte babamızın parası ile değil tabi, bazısını ilçe belediyelerimizden, Bazısını İstanbul büyükşehir belediyelerinden veya bir başka belediyeden rica ediyoruz. Derken bunları ekstra bazı imkânlarla sorunlarınızı çözmeye çalışıyoruz. Keşke imkânımız olsa da hepsini çözebilsek ama zaman içerisinde inşallah çok daha güzel olacak” dedi.

Toplantı köy muhtarlarının sıra ile söz alması ve sorunlarını dile getirmesi ile devam etti.

]]>
Borçka Yeni Devlet Hastanesi Çok Yakında Hizmet Vermeye Başlayacak http://www.israfilkisla.com.tr/genel/borcka-yeni-devlet-hastanesi-cok-yakinda-hizmet-vermeye-baslayacak.html Sat, 17 Feb 2018 10:50:38 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=17946 Borçka Devlet Hastanesi Çok Yakında Hizmet Vermeye Başlayacak

Artvin Merkez de ki programlarını tamamlayan Milletvekili Kışla beraberinde Ak Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, Borçka Ak Parti İlçe başkanı Şükrü Ertürk ve Teşkilat mensupları ile kaba inşaatı tamamlanan ve tefrişat çalışmalarına başlanan Borçka Devlet Hastanesini ziyaret eden Kışla ‘ya Borçka Devlet Hastanesi Başhekimi de eşlik ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Son derece modern bir hizmet binası yaptıklarını ifade eden Milletvekili Kışla Borçka’nın yeni devlet hastanesi konusunda biraz beklediğini ama beklenildiğine değinilen bir Hastahaneye de kavuşacağını ifade etti.

Daha sonra mevcut hastahane binasına geçen Kışla burada tedavi gören hastaları ayak üstüde olsa ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.

 

Devlet Hastanesinin ziyaretinin ardından Milletvekili Kışla Hopa’ya geçti.

]]>
Milletvekili Kışla Artvin’de http://www.israfilkisla.com.tr/genel/milletvekili-kisla-artvinde.html Sat, 17 Feb 2018 10:32:26 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=17877 Milletvekili Kışla Artvin’de

Meclis çalışmalarına verilen arada soluğu memleketi Artvin de aldı.

Perşembe akşamı Meclis genel kurulu çalışmaları sonlanır sonlanmaz uçakla Trabzon’a gelen Kışla buradan da karayolu ile memleketi Artvin e geldi.

Karayolları Genel Müdürü ile Görüştü.

Bir dizi programları sebebiyle Artvin’e gelen Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal,

Karayolları Trabzon Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş, Karayolları Erzurum Müdürü Enver Şerif Bağ, DSİ Bölge Müdürü ve daire başkanları ile beraber Artvin de devam eden çalışmalar hakkında ve yapımı planlanan yatırımlarla ilgili bir toplantı yaptı.

İhalesi gerçekleştirilen 12 km Borçka Murgul Karayolu ve açılışına sayılı günler kalan Cankurtaran tüneli başta olmak üzere birçok ulaşım projesi toplantıda masaya yatırılarak son durum değerlendirmeleri yapıldı.

Artvin’e Hatila tarafından yapılacak olan yeni çevre yolu, Sahara Tüneli projesi, tünel yapımı çalışmaları başlayan Ardanuç Olur yolu, Kışla’nın Artvin’e müjdesi olan ve proje ihalesi yapılan Varyant tüneli başta olmak üzere birçok konuyu ilgilileri ile tek tek görüştü.

Özellikle Cankurtaran tünelinden geçişlerinde son çalışmaların bitmesiyle beraber bir an önce başlamasını beklediğini belirtti.

Çoruh Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Peker e Hayırlı Olsun Ziyareti

DSİ bölge müdürlüğündeki toplantıdan sonra Çoruh Üniversitesine geçen kışla burada üniversite rektörü Fahrettin Tilki e üniversitede açılması yönünde çalışmalar yapılan bölümler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Ayrıca Projesi tamamlanan Botanik Bahçesi projesi ve kurulması planlanan Çoruh Üniversitesi Vakfı ile ilgili gelinen aşama değerlendirildi.

Üniversite Genel Sekreteri Mehmet Peker i de makamında ziyaret eden Kışla genel sekretere yeni görevinde başarılar dileyerek özellikle Ankara’da daire başkanlığı yaptığı süreçte edindiği tecrübelerinden Artvin’de faydalanmak istediklerini belirtti.

 

Cuma Namazını Artvin Merkez Camisinde Kıldı

Cuma namazını Merkez Camisinde kılan kışla namaz çıkışında vatandaşlarla hasbihal etti.

Namaz sonrası Artvin Valisi Mehmet Doğanay’ı ziyaret eden Kışla Artvin Merkez deki programlarını tamamlayarak Borçka ya hareket etti.

]]>
Milletvekili Kışla’dan Murgul Halkına Bir Haftada İkinci Müjde http://www.israfilkisla.com.tr/genel/milletvekili-kisladan-murgul-halkina-bir-haftada-ikinci-mujde.html Thu, 08 Feb 2018 14:51:19 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=17801 Milletvekili Kışla’dan Murgul Halkına Bir Haftada İkinci Müjde

Geçtiğimiz hafta Uzun süredir Murgul halkının beklemiş olduğu Borçka tünel çıkışından Murgul işçi mahallesi girişine kadar olan Murgul yolunun ihalesi yapıldığının duyurusunu Murgul halkı ile paylaşan Milletvekili Kışla, Murgul Bakır Fabrikasında çalışan işçi işveren anlaşmazlığı nedeniyle kapatılan işletme ile ilgili bir müjdeyi de bu hafta meclisten Murgul halkına duyurdu.

İşletme ile ilgili sorunlar ortaya çıktıktan sonra Murgul Belediye Başkanı ve Murgul Ak Parti İlçe Başkanı ile beraber Ankara’ya gelerek Milletvekili Kışla ile bir görüşme yaptılar. Konunun çözümü için Milletvekili Kışla ile beraber ilk olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret ettiler.

Daha sonra Milletvekili İsrafil Kışla konuyu bizzat Başbakanımıza kadar taşıyarak iki defa da Enerji Bakanı ile görüşerek sorunun çözümüne yönelik girişimlerde bulundu.

Meclis Genel Kurulunda Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekilinin konuyu gündeme taşımasından sonra söz alan Milletvekili Kışla; “ Murgul’da işçilerin işi bırakması sonucu işverenin de fabrikayı kapatması gibi bir durumla karşı karşıyayız. Doğrusu biz bir an önce iş barışının sağlanması yönünde konu bize intikal ettikten sonra konuyu başbakanımıza, iki kere çalışma bakanımıza, iki kere Enerji bakanına ve defalarca da şirket yetkilileriyle de görüşmeler yaptım. Ve en kısa zamanda tekrar fabrika açılıp işçiler işlerine başlayacaklar. Bu müjdeyi de buradan vermek istiyorum.” İfadeleriyle Murgul halkına müjdeyi verdi.

Daha sonra bu konuşmasını da sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşan Kışla, mesajında, “Murgul halkımız ve Artvin için son derece önemli olan Murgul Bakır işletme tesisinin, işçi işveren uyuşmazlığı sonucu kapanma noktasında gelmesi bizi son derece üzmüştür.

 

Bunun üzerine yapmış olduğumuz girişimler sonucu gerek bizzat Başbakanımız ve Bakanlarımızın da devreye girmeleri ve şirket yetkilileri ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda ilgili firmanın faaliyetleri durdurulan işletmenin yeniden açılması ve işçi alımlarına yakında başlayacaklarına yönelik karar almış olması bizleri mutlu etmiştir.

 

Bu süreçte problemin çözümünde destek olan Konuyu başbakanımıza kadar taşıyan il başkanım Erkan Balta ya, Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’a Enerji Bakanımız sayın Berat Albayrak’a, Çalışma Bakanımız sayın Julide Sarıeroğluna, hemşehrimiz sayın Faruk Çelik bakanımıza ve şirket sahiplerine Murgul halkı adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kışla’nın bir hafta içerisinde Murgul halkına yapmış olduğu ikinci müjdesi ise Murgul halkı tarafından büyük bir coşku ile karşılandı

]]>
Milletvekili Kışla Borçka’da Muhtarlar İle Bir Araya Gelerek Sorunlarını Dinledi http://www.israfilkisla.com.tr/genel/milletvekili-kisla-borckada-muhtarlar-ile-bir-araya-gelerek-sorunlarini-dinledi.html Tue, 06 Feb 2018 18:02:03 +0000 http://www.israfilkisla.com.tr/?p=17700 Borçka Kaymamlığı ile Belediyenin organize ettiği seçilmişler istişaresi Belediye Kafeteryasında muhtarlar ile bir araya geldi.

Borçka Belediye Kafeteryasında gerçekleşen etkinliğe Kaymakam Hasan Meşeli, Belediye Başkanı Aslan Atan ve Meclis Üyeleri, AK Parti Artvin Millet Vekili İsrafil Kışla, İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, İl Meclis üyesi Muhammet Çakmak, Özel İdare Müdürü Mehmet Yerebakan, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Veysel Ertürk ile 33 Köyün muhtarların tamamı katıldı.

İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, ‘ün açılış konuşmasının ardından söz alan Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, tüm mahallelerin sorunlarını ve sıkıntılarını muhtarlar ile birlikte çözmeye çalıştıklarını belirterek, “Olağan üstü bir durum olsa ilk sizlerle birlikte ulaşıyoruz. Tabi muhtarlarımız temsili yet açısından ilk temsil noktası. Seçilerek göreve gelen arkadaşlarımız. Bizler yerel yönetimler olarak muhtarlarımızla birlikte iş yaparak, bölgemizin, ilçemizin, mahallemizin sorunlarına birlikte çözüm buluyoruz” dedi. Muhtarların halk ile belediyeler arasında önemli bir köprü görevi kurduğunu da dile getiren Atan, “Her şeyden önce ülkemizin birliği, beraberliği, büyümesi bizim içi çok önemli. İlçemize 45 ay içinde Merkezi Hükümetimizin Desteği ve Yerel Yönetime vekilimizin katkıları neler diye Belediye Bünyesinde bir sunum hazırlattık ve ilçede 62 ye yakın proje gerçekleşmiş ilçede. Bunlar elle tutulur ciddi projelerdir. Özellikle Belediyemizin borçlanması ile yapılan yatırımların 53 Milyon lira Merkezi Hükümetimizin desteğini katarsak bu rakam 160 Milyon liraya ulaşıyor. Borçka tarihinde görülmemiş bir rakam, biz bir memur ve bürokrat olarak hizmet etmeye çalıştım. Eskiden 15 yılda bir okul yapılırdı.5 yıla planlanır 10 yıl yapmamı devam eder birden fazla yüklenici değişir ve işler yarım kalırdı, manzara buydu.

İşlerimizi yürütebilmemiz için Merkezi Hükümetimize destek istediğimde projeyi sordular ve alt yapı ve içme suyu ve arıtma tesis için hazırlamış olduğumuz projeyi sunduk. Yapılan inceleme sonrası bize destek veremeyecekleri beyan edildi çünkü bu destek bizden önce alınmış ve görsellik olarak birkaç yer kazınmış ve alt yapı tamamlanmış gösterilmiş. Biz yeni ödenek için YGK kararı ile Bakanlıktan 400 belediye arasından bir tek Borçka için vekilimizin desteği karar çıkartırdık ve hibeden yaralandık. Vekilimizin sayesinde tıkandığımız hiçbir mevzu yoktur. Ben inanıyorum ki elle tutulur ciddi manada bir eksikliğimizin olmadığını görmekteyim, vurgusu ile hizmetleri bir bir sıraladı Borçka’nın geleceğine yönelik her türlü planlamayı ekip olarak yaptıklarının da altını çizen Atan, “İlçe belediyelerimizle, muhtarlarımızla Borçka’mızı daha iyi yerlere taşımak için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz sözlerine yanıt olarak Muhtarlar alkışları ile destek verdi.

Kaymakam Hasan Meşeli ise, Vekilin be Belediyenin Çalışmalarını ilçeye atanmamın kısa süre olsa bile ne kadar hızlı ve planlı yürütüldüğünü görmekteyim. Ben tarafsız bir bürokrat olarak Vekilimize ilçeye katkılarından dolayı bir onurluk sunmak istiyorum diyerek plaketini sundu.

Öte yandan Muhtarlar adına da yine vekil Kışla ‘ya plaket sundu.

Programda son olarak söz alan AK Parti Artvin Millet Vekili İsrafil Kışla, Tarihin en önemli kurumlarından birisinin de muhtarlık kurumu olduğunu kaydederek, “Öyle bir noktadadır ki muhtar, bir tarafından toplumun en küçük birimi, mahalle ya da köy, oradaki insanımızın vatandaşımızın en yakınında, onların seçtiği bir insan olarak bütün sistemi organize etmesi beklenen, en uçtaki vatandaşına en kolay ulaşan bir birim adıdır muhtarlık” ifadelerine yer verdi. Vekil Kışla, Borçka Belediyesinin de hizmetlerinden memnu olduğunu belirterek tüm çalışanları tebrik etti. Kışla İlçede yapılan yatırımların ve takibi noktasında önemsediğini vurgularken sözü daha çok muhtarlara verdi.

33 Köy Muhtarların katılımıyla gerçekleşen toplantıda her muhtara ayrı ayrı söz hakkı vererek dinledi ve not aldı. Muhtarlar yapılan hizmetler için teşekkürlerini iletti.

Haber: Ziya Akyıldız

Borçka

]]>