Anasayfa / Genel / AK Parti İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi Yapıldı.Ali İhsan Başar AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Seçildi

AK Parti İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi Yapıldı.Ali İhsan Başar AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Seçildi

AK Parti İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi Yapıldı. Ali İhsan Başar AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Seçildi

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezindeki İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’ne, AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve eşi Hacer Kocatepe, AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, AK Parti merkez İlçe Başkanı Av. Şenol Alparslan, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güneri Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı AR-GE Başkanı Gökhan Oruç Önalan ve partililer katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başlayan kongrede, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı sine vizyonda gösterildi. Başbakan Binali Yıldırımın mesajı okunduktan sonra protokol konuşmalarını yaptı.

Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta ve Ak Parti İl gençlik Kolları, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Coşkun’a bugüne kadar ki çalışmalarından ötürü plaket ve hediye verdiler. Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Coşkun ve Ak parti İl Gençlik Kolları adayı Ali İhsan Başar’ın yaptığı seçim müziği dinletisinden sonra oylamaya geçildi.

İlçe Kongrelerini gerçekleştirerek kan tazeleyen AK Parti Gençlik Kolları İl Kongresinde de yapılan oylama sonucunda Ali İhsan Başar 212 oyla Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı seçildi.

Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın gençliğin kıymetini ve ne anlama geldiğini bildiğini ve gençliğinin teşkilat faaliyetlerinde geçtiğini siyasetin de her kademesinden yer almış olduğunu belirtilerek Teşkilatlanmada yer alanların ikinci bir üniversiteyi bitirmişçesine birikim ve donanım kazandıracağını vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti:

“6 yıldır gençlik kolları başkanlığı yapmış olan Burak kardeşime ve gençlik kollarına emeği geçmiş herkese teşekkür ediyorum. Gençliğin kıymetini bilen bir bir cumhurbaşkanımız var. Siyasetin her kademesinde bulunmuş ve gençliği tamamen teşkilat faaliyetleriyle geçmiş bir liderimiz büyüğümüz olan Recep Tayip Erdoğan gençliğin ne anlama geldiğini çok iyi biliyor. Sizleri bir yerlere taşıyacak bu eğitiminiz yanında bu teşkilat faaliyetleriniz belki size ikinci bir üniversiteyi bitirmişçesine birikim donanım kazandıracaktır bu çok çok önemlidir. Sadece okuldaki başarısıyla beraber toplumda bir sorumluluk üstlenmiş bir misyon sahibi olan insanlar yarın söz sahibi oluyorlar onun için teşkilattaki çalışmaları angarya işler gibi görmeyin gerçekten çok önemli işler yapıyorsunuz. Bu yaptıklarınız size sosyal kültürel çok şey kazandıracaktır.

Gençliği anlamak gençliğin baktığı yerden bakmak farklı bir şey bizim gibi olsun diye beklersek kaybederiz bizim bir gencimize etkimizden ziyade gençlerin birbirine etkisi daha fazladır. Bu partiyi büyüteceksek gençleri kazanarak büyüteceğiz onun için sizlere çok iş düşüyor. Arkadaşlar yarını siz şekillendireceksiniz. Küresel güç olma noktasında hızlı bir şekilde mücadelenin kavganın içindeyiz. O Süper küresel oyuncular bizi birinci ligde görmek istemiyorlar. Bizde BM’de 128 ülke bizimle beraber bu ne demek Türkiye’nin gücü ve etkinliği gelecekte söz sahibi lider ülke olacağı anlamına geliyor. O gün yönetimde de siz gençler olacaksınız yarın dünyaya hitap edecek siyaset yapacaksınız. Kutsal bir davanın neferleriyiz Allah hepimizin bu davaya ömrümüzün sonuna kadar hizmet etmeyi nasip eylesin. Yeni görev alacak kardeşlerimize de başarılar diliyorum bundan önceki görev almış arkadaşlarımıza başta Burak kardeşimiz olmak üzere teşekkür ediyorum.”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, gençlerin dinamizmi ve kendilerinin tecrübelerinin harmanlamasıyla başarının yakalanacağını vurgulayarak şunları ifade etti:

“Geleceğimizle ilgili Artvin’in geleceği ile ilgili milletin geleceği ile ümmetin geleceği ile ilgili bir bayrak değişimini birlikte yapmak bizim için bir onur. Ben şunu söylüyorum gençler umudumuzsunuz bir gün içinizden birileri cumhurbaşkanı, başbakan Artvin’de Belediye Başkanı olacaksınız ama şanslısınız ilk olmayacaksınız aslında biraz daha örnek aldınız ağabeyleriniz birlikte yetişmiş olmak bir avantaj ama şöyle de bir dezavantaj var iktidarda gençlik kolları başkanı olmak kolay değil. Bu kardeşiniz muhalefette çok güzel gençlik kollarında görev yaptı. Bayrak asmayan bir adamdan gençlik kolları üyesi de olmaz mensubu da olmaz. Heyecanımızı nasıl sokağa yansıtacağız eylemlerimizle gençlik kollarının biz ağabeylerinden farkı olmalı sizin dinamizminiz bizim tecrübemiz başarıyı yakalayacak kardeşlerim.

İmkânınız Ne Kadar Artarsa Çalışmanızda O Kadar Azalır

İmkânınız ne kadar artarsa çalışmanız da o kadar azalır imkânı buldukça tembelleştik. Kardeşlerimiz Artvin bu alanda diğer illere göre biraz şanslı hala karşımızda dişli bir muhalefet var daha iyi çalışmalıyız. Araziye çıktığımız kadar çalıştığımız kadar başarılı oluruz. Kardeşlerim gerçekten bize göre daha şanslısınız biz 28 Şubat sürecinde öyle aslanlar gibi kükreyip ezanlarla selalarla üzerimize gelen darbeyi püskürtmemiştik ama şimdi bir reisimiz var onun bir mesajı ile yüzbinlerce milyonlarca sokağa indi. Siz gençler sokakların süsüydünüz bizim arkamızdaki en büyük güvenceydiniz yetti mi yetmedi bakın şimdi uluslararası bir operasyon yapan yıllar önce hileyle bırakmak zorunda kaldığımız ki bıraktığımız sadece toprak değil ümmetin huzuruydu ümmetin kanıydı geleceğiydi şimdi yeniden sahip olan ülkenin heyecanını yaşayan gençlersiniz. Tarih bugünleri yazdığında torunlarınız çocuklarınız bizleri bu kahramanlık destanının şahitleri yazacak. Onun için gençler heyecanlanmamak için bir sebep yok heyecanlanmıyorsanız kalbinizi yoklayın ben 50 yaşındayım televizyon izlerken hop oturuyor hop kalkıyorum reis ne dedi ne oldu ne bitiyor ben bu yaşta heyecanlanıyorsam sizin yatmamanız gerekiyor.

Artvin’de Bu Yaz Her Hafta Gençlik Aktivitesi Olacak

Allah’ın izniyle Artvin’imizde bu yaz her hafta bir gençlik aktivitesi olacak artık bir bahaneniz olmayacak imkânınız var. Bilgi evini açıyoruz gençlik kültür sanat merkezimiz hazır. Organizasyonlar gençlere yönelik siz varsanız biz dünden varız.

Burak kardeşime teşekkür ediyorum geldiğimiz günden beri canla başla ekibindeki herkesten daha çok heyecanlanıyordu. Bende tamam Burak sen heyecanlısın da ekibinde heyecanladır diyordum. Şimdi Ali İhsan kardeşim seçilecek Burak kardeşimden aldığı bayrağı daha da yukarıya taşıyacağını biliyorum.  Güzel hizmetler yaptık Allah razı olsun kardeşlerim. Sizlerin gayretleri ile Artvin Belediyesinde bir başarı elde edildiyse bu başarıda sizlerin gayretleri üstüne koyarak devam edecektir.  Rabbim yaptığınız güzel hizmetleri ahirette de karşınıza çıkarısın. Yeni görev alacak arkadaşlarıma hep birlikte rabbim yar ve yardımcınız olsun kızıl elmaya doğru bir adım daha ilerliyoruz.”

 

AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, bir toplumun gelişiminin ilerleyişinin dinamosunun gençler olduğunu belirerek sözlerine şöyle devam etti;

Bugün birlikte bir nöbet değişimi yaşayacağız Artvin Ak Parti Gençlik kolları kurucu başkanı Mehmet kardeşimiz aramızda 2001 yılında bu parti gençlik kollarını oluştururken 15-20 kişi oluşturmada bile zorlanıyordu ben biliyorum bu gün çok şükür ilçelerimizden yüzlerce arkadaşımız burada. Bir toplumun gelişiminin ilerleyişinin dinamosu olarak gençliği görürüm dünyadaki bütün büyük sosyal değişimlerde reformda itici güç gençlik olmuştur. Toplum adına devlet adına bir iddia sahibi iseniz bir fikir bir misyon varsa eğer gençler bunu sahiplendiyse o başarılı olur yoksa fikir üzerinde ne kadar haklı olsanız da arkanızda gençler yoksa başarılı olamazsınız.

Gençlere İnanan Bir Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Var

Bunu herhalde hepimizden daha iyi kavrayan farkında olan Cumhurbaşkanımız ve Genel başkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan zaman zaman gençlerimize bu kadarda fazla dedirtecek beklenenin çok üzerinden imkânlar yetkiler verdi. Bu ne demek oluyor Recep Tayip Erdoğan gençlere inanıyor güveniyor. Gerek bürokrasi gerek ticarette gençleri destekleyen o kadar çok projenin sahibiyiz ki onun için toplumun her alanında gençlerimizden çok şey bekliyor.

AK Parti iktidarı ile birlikte Türkiye gerçek tarihi misyonuna kendi imanımız kendi İnançlarımızın gerekli kıldığı şekilde bir siyaset bir devlet yönetimi ortaya koymaya çalışıyoruz. Biz bu hedeflerde ilerledikçe yükseldikçe Türkiye hakkındaki tehditlerde tehlikelerde artıyor yükseldikçe daha büyük riskler önümüze çıkıyor. Neden bugün hakim düzenin sahipleri Türkiye’nin yükselmesini istemiyor o yüzden her alanda edebiyatta sanatta bilimde teknolojide siyasette her alanda çok iyi olmak zorundayız. Bugün dünyada Türkiye Cumhuriyeti iddialarını sürdürebilmesi için her konuda emin olmak zorundadır.  Bunu sağlayacak olanda siz gençlersiniz siz bir tarafta kendinizi yetiştiriyorsunuz bir taratanda kendinizin sahip olduklarını topluma devlete sunuyorsunuz ve bunu çokta güçlü şekilde yapıyorsunuz gençlerimiz şunu bilmelidir ki geleceğimiz sizin ellerinizde şekillenecektir. Ben bu dönem içerisinde bu önümüzdeki dönem ülkemizin siyaseti açısından da çok kritik bir dönem Ak Parti gençliği bambaşka bir teşkilat olmak zorundadır bunun farkında olduğunuzu da hissediyorum.

Bugün burada kardeşçe devir teslim yapacağız. Burak Kardeşim Artvin’de 6 yıldır Gençlik Kolları Başkanlığını yürütüyordu görevde bulunduğu sürece birlikte çalıştık çok zorlu kritik dönemlerde görev aldı hakikatinde kendisine teşkilatımız adına yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Bu kongremizin Artvin için teşkilatımız için hayırlar uğurlar getirmesini diliyorum.”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Şenol Alpaslan;

“Bu davanın ferdi olmaktan onur duyduğumu belirtmek istiyorum ve siz değeli gönül dostlarımdan bu davaya hizmet ettiğinden onur duyduğunu biliyorum. Bazıları gençlerimizi gayri meşru işlere sürüklemek ve çapulcu bir nesil getirmek için gece gündüz çalışıyor olsalar da her geçen gün aziz davamızı omuzlayan gençlerimizi görmek bizi daha da umutlandırıyor. Hayatımızı ve davamızın can damarlarını bizzat koparmak isteyenlere karşı AK gençlik kadrolarında görev yapan ve görev üstlenecek olan genç ve dinamik kardeşlerimizin vermiş olduğu mücadele en büyük silahımız ve umudumuzdur. Burak kardeşimle 4 yıla yakın bir süredir beraber görev yaptık. Davanın hangi makamında olursak olalım ben hep eşit seviyede olduğumuzu düşünenlerdenim Burak kardeşim emekleriyle azmiyle hakikaten gençlere liderlik yapabildi. Allah kendisinden razı olsun.” diye konuştu

Gençlik kolları Başkan Yardımcısı AR-GE Başkanı Gökhan Oruç Önal

“Rabbimize hamt etmek lazım çünkü diğer partilerin normal ara kongrelerinde toplayamadığı kalabalığı topladık. Özelliklede bu cumartesi günüde toplamayı bize nasip etti bu bir sorumluluk birincidir ve en önemlisi de içinde bulunduğu toplum ve rabbimize karşı bu sorumluluğu yerine getirmeyi nasip etsin. Artvin Türkiye genelinde siyaseti yapmanın bir bakıma zor olduğu bu zorluğu fırsata çevireceğimiz bir nokta aslında yaptığınız işin kıymeti karşınızda muhalefet olduğunda anlaşılıyor. Birlik ve beraberliğimizi kaybetmemeyi rabbim nasip etsin.  Ak partinin fiziki kökleri 17 yıl öncesine dayansa da zihni ve fikri köklerimiz 571 yılını gidiyor. Peygamber efendimizin doğumundan itibaren bu dünyada rabbimizin rızasını kazanma ve İslam’ı yayma adına gösterdiği bütün çabalar bugün bizim görevimiz biz aslında siyasi partiler kanununa göre belirli bir takım koltuklara belirli başlı inşaların seçilmesi için çalışan bir güruh değiliz biz peygamber efendimizin 1600 yıl önceki başlattığı davanın günümüzdeki neferleriyiz.  Biz bu sorumluluğun farkında çalışmaya devam edersek inanıyorum ki rabbim önümüzü açacaktır. Bizler maraton koşucusuyuz buradan 6 yıldır bu bayrağı dalgalandıran Burak kardeşime teşekkür ediyorum. Tekrar buraya katıldığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Okuyabileceğiniz Diğer Haber

Computer Science Engineer Salary Exposed

The Unexpected Truth About Computer Science Engineer Salary How a site looks and functions is …