Anasayfa / Genel / Kışla Ardanuç’ta Köy Muhtarları İle Bir Araya Geldi

Kışla Ardanuç’ta Köy Muhtarları İle Bir Araya Geldi

Her yıl düzenli olarak köy muhtarları ile bir araya gelerek taleplerini dinleyen ve yatırım çalışmaları hakkında istişarelerde bulunan Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla Ardanuç’ta köy muhtarları ile bir araya geldi. Toplantıda bir konuşma yapan Kışla, amaçlarının Ardanuç ilçesine daha çok hizmet getirmek olduğuna vurgu yaparak ilçeye yapılan yatırımlarla birlikte ilçeyi geliştirmek ve göçü durdurmayı hedeflediklerini ifade etti. 

İlçe kaymakamlık binasında gerçekleşen programa Ardanuç Kaymakamı M. Furkan Sancaktutar, İl Genel Meclis Üyesi Turgut Güner, Ardanuç AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar ve köy muhtarları katıldı.

Toplantının başında bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Sancaktutar bu yıl gelen KÖY-DES ödeneğinden dolayı Milletvekili Kışlaya teşekkür etti. Gelen ödenekleri köylerimizin ihtiyaçlarına göre en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz diyen Sancaktutar, “Bu yılda sizlerin taleplerini dinledik. İhtiyaçlarınıza binaen en adil şekilde hakkaniyetli biçimde inşallah köylerimizde gerekli çalışmaları yapacağız” şeklinde konuştu.

Daha sonra Ardanuç ilçesinde 2017 yılında köylere yapılan hizmetler ile ilgili sunum yapılarak köy muhtarları bilgilendirildi.

Daha sonra söz alan Milletvekili Kışla, öncelikle katılımlarından dolayı muhtarlarla teşekkür etti. Elinden geldiği her fırsatta Artvin’e geldiğini ifade eden Kışla, “Keşke fırsat el verseler de daha sık gelebilsek ancak bir yıl 365 gün bizde var 360 civarı köy her gün bir köyümüzü gezsek yetiştiremeyiz. Arada Ankara’da meclis çalışmaları devam ediyor. Bizde elimizden geçen her fırsatta soluğu memleketimizde alıyoruz ” dedi.

Ardanuç ilçesine güzel yatırımların geldiğini söyleyen Kışla; “ Kaymakamlık binamızı görüyorsunuz, yine Açık cezaevi devam ediyor. Hayvan pazarı bitme aşamasında, Doğalgazda alt yapı çalışmaları devam ediyor. Yine Barajda iskele yapılıyor tamamlanmak üzere. TOKİ tarafından ilçemize 168 konut inşa ettik. Böylelikle orta ve dar gelirli aileleri ev sahibi yaptık. Yine 80 kişiye hizmet veren ve toplanda 120 kişiye iş imkanı sağlayan Rehabilitasyon Merkezi kurduk. Kapalı Spor salonu ve Futbol sahası inşa ettik. Asfalt Plenti kurduk. Erzurum Olur Tünelini Ardanuç tarafından başlattık. İlçemize önümüzdeki dönem hizmet verecek Yüksek Okul açıyoruz. Ardanuç kanyonuna Cam Köprü projemiz hızlı bir şekilde devam ediyor. Bunlar ilçemize yaptığımız hizmetlerden sadece bir kaçıdır. İlçemize hizmetlerimiz sürecektir. Amacımız Ardanuç’u geliştirmek ve ilçedeki göçü durdurmaktır” diye konuştu.

Toplantı daha sonra köy muhtarlarının teker teker söz alarak sorunlarını iletmesi ile devam etti.

Cuma Namazını Ardanuç’ta Kıldı

Toplantı sonrasında cuma namazını burada kılan Kışla, cuma namazı sonrası cami önünde vatandaşlarla çay içerek sohbet etti. Vatandaşların Kışla’ya ilgilisi büyüktü. Özellikle Ardanuç Meslek Yüksekokulu’nun önümüzdeki dönemde eğitim ve öğretime başlayacak olması ve Açık Cezaevi projeleri nedeniyle Kışla’ya teşekkürlerini ilettiler.

 

Okuyabileceğiniz Diğer Haber

Computer Science Engineer Salary Exposed

The Unexpected Truth About Computer Science Engineer Salary How a site looks and functions is …